Border collie informacje o rasie

Jasna, sprytna rasa border collie najlepiej nadaje się do życia na wsi. Jeśli zostanie zamknięty bez aktywności, rasa ta szybko stanie się nieszczęśliwa i destrukcyjna. Poniżej znajdziesz border collie informacje.

Border collie to psy średniej wielkości

Samce osiągają wysokość 55 cm i ważą do około 20 kilogramów. Samice osiągają wysokość 53 cm i ważą do około 19 kilogramów .

Wyglądają jak lżejszy owczarek australijski, ale zamiast charakterystycznego dla rasy australijskiej bobtaila border collie mają pierzasty ogon, który sięga do stawu skokowego. Głowa jest jak u collie, a ciało jest nieco dłuższe niż pies jest wysoki. Uszy stoją, ale czubki opadają, nadając im zawadiacki wygląd.

Niektóre border collie mają grubą sierść o długości około trzech cali, podczas gdy inne mają gładką sierść o długości około jednego cala. Widoczne są różne kolory, w tym czarno-biały, czerwony i biały, czarny i szary, wszystkie czarne i trójkolorowe. Border collie o dłuższych włosach ma zwykle bujną grzywę i ogon.

Border collie – Osobowość:

Border collie to aktywne, pracujące psy najlepiej przystosowane do życia na wsi. Jeśli są zamknięte bez aktywności i towarzystwa, te psy mogą stać się nieszczęśliwe i destrukcyjne. Rasa jest bardzo inteligentna, szybko się uczy i dobrze reaguje na pochwały.

Ze względu na swoje instynkty pasterskie chronią swoją rodzinę i terytorium oraz są doskonałymi psami stróżującymi. Zajmą się dziećmi rodziny. Chociaż dobrze dogadują się z dziećmi i innymi zwierzętami, z którymi się wychowują, mogą być powściągliwi i czasami zgryźliwi w stosunku do nieznajomych, podszczypując pięty w taki sam sposób, w jaki podgryzałyby owce podczas wypasu.

Border collie informacje:

Border collie to niezwykle energiczne psy i muszą mieć możliwość dużo ruchu. Kochają biegać. Potrzebują również dużo uwagi ze strony właścicieli i pracy do wykonania, niezależnie od tego, czy jest to wypasanie bydła, czy przynoszenie piłki.

Powinny być dobrze uspołecznione od najmłodszych lat, aby zapobiec nieśmiałości w stosunku do obcych, i powinny przejść trening posłuszeństwa, który może pomóc w powstrzymaniu zachowań związanych z podgryzaniem i skłonności do uciekania lub ścigania samochodów.

Border collie są uważane za przeciętnych siewców. Aby sierść była ładna, konieczne jest szczotkowanie co najmniej raz w tygodniu. Ta rasa żyje około 12 do 15 lat.

Border collie – Historia:

Border collie są pasterzami i zostały wyhodowane do pracy owiec, ale potrafią zarządzać prawie każdym rodzajem stada, a nawet będą hodować dzieci w rodzinie. Rasa pochodzi z nizinnych i przygranicznych hrabstw Anglii i Szkocji i może sięgać XVIII wieku. Uważa się, że przodkowie border collie to inne rodzaje collie, takie jak brodaty collie i szkocki collie, a niektórzy historycy rasy uważają, że spaniel może być gdzieś w mieszance.