Sznaucer miniaturka opis rasy

Sznaucer miniaturowy to mały pies rasy terier z Niemiec o średniej długości sierści, która nie rzuca dużo, krzaczatej brodzie i brwiach oraz kwadratowej budowie. Są to wytrzymałe i zadziorne małe psy, które zostały wyhodowane z większego standardowego sznaucera. Mogą przystosować się do mieszkania w mieszkaniu lub włóczenia się po farmie. I generalnie są bardzo czujni i zorientowani na rodzinę. Zobacz sznaucer miniaturka opis rasy.

Sznaucer miniaturka opis rasy

Sznaucery miniaturowe mają zazwyczaj jasny i czujny temperament. Zwykle są dość głośne i stanowią dobre psy stróżujące. Mają też na ogół bardzo czułe osobowości i lubią bawić się.
Sznaucery miniaturowe potrzebują umiarkowanej ilości ruchu każdego dnia i powinny być szkolone i socjalizowane od najmłodszych lat. Dodatkowo ich sierść wymaga regularnej pielęgnacji.

Ćwiczenia

Sznaucery miniaturowe to nie kanapowe psiaki. Te małe psy powinny mieć co najmniej godzinę ćwiczeń dziennie w formie spacerów, biegania, swobodnego biegania w bezpiecznym miejscu, zabaw w aportowanie i nie tylko. Zabawki-puzzle mogą również zapewnić tym inteligentnym psom stymulację umysłową. A psie sporty mogą stanowić dla nich wyzwanie zarówno pod względem psychicznym, jak i fizycznym.
Upewnij się, że zawsze trzymasz sznaucera mini na smyczy lub na ogrodzonym terenie podczas ćwiczeń na świeżym powietrzu. Silny popęd zdobyczy rasy może spowodować, że szybko wystartuje po dostrzeżonym zdobyczu, gdy nadarzy się okazja.

Pielęgnacja

Sznaucer miniaturowy ma podwójną sierść składającą się z żylastej okrywy wierzchniej i miękkiego podszerstka. Niewiele zrzuca, ale należy ją regularnie czesać i przycinać. Zaleca się szybkie codzienne szczotkowanie, aby usunąć luźną sierść i zapobiec splątaniu. Następnie większość właścicieli decyduje się zabierać psa do groomera co jeden do dwóch miesięcy, aby przyciąć sierść, chociaż można również nauczyć się tego robić w domu.
Zaplanuj kąpiel mniej więcej co miesiąc, w zależności od tego, jak ubrudzi się Twój pies. Sprawdzaj uszy psa co najmniej raz w tygodniu pod kątem nagromadzenia woskowiny i nieprawidłowości. I zobacz, czy potrzebuje również przycinania paznokci co miesiąc. Zaplanuj również codzienne mycie zębów.

Szkolenie

Właściwy trening i socjalizacja są niezbędne dla szczęśliwego, dobrze przystosowanego sznaucera miniaturowego. Zacznij od jak najwcześniejszego wieku, aby zapobiec tworzeniu się złych nawyków. Rasa na ogół szybko się uczy, ale ze względu na wysoką inteligencję może się znudzić powtarzalnym treningiem. Dlatego ważne jest, aby sesje treningowe były zabawne, przy użyciu pozytywnych metod wzmacniania.
Staraj się wystawiać swojego psa od najmłodszych lat na różne osoby, inne psy i różne miejsca. Sznaucery miniaturowe są na ogół umiarkowanie otwarte na spotkania z nieznajomymi i innymi psami. Ale ze względu na pogoń za zdobyczą mogą nie być w stanie pokojowo współistnieć z mniejszymi zwierzętami domowymi, takimi jak gryzonie.
Co więcej, należy pamiętać, że rasa ta ma czasami tendencję do bycia dość głośnym. Dlatego ważne jest, aby wcześnie rozpocząć pracę nad kontrolą szczekania, aby zapobiec problematycznemu szczekaniu.