Karma dla dorosłych psów od kiedy zacząć?

Szczeniak, dorosły i senior: wszystkie trzy etapy to ważne momenty w życiu twojego futrzanego kumpla, kiedy należy zapytać weterynarza o dietę twojego psa.

Karma dla dorosłych psów od kiedy?

Pokarmy „wzrostowe” niezbędne na etapie szczenięcia mają wyższy poziom białka i liczbę kalorii, aby zaspokoić potrzeby rozwojowe Twojego szczeniaka. Ale kiedy twoje szczenię ma od 6 do 12 miesięcy, te potrzeby się zmieniają. Zwykle dzieje się tak, gdy szczeniak zbliża się do swojego dorosłego wzrostu i może przejść na karmę dla dorosłych. Kastrowanie lub sterylizacja zwykle występuje również w tym wieku, co zmniejsza zapotrzebowanie psa na zwiększoną energię; stąd powód, aby przejść z karmy dla szczeniąt na karmę dla dorosłych psów. Karma dla dorosłych psów od kiedy?

Rozmiar rasy ma znaczenie

Przejście na karmę dla dorosłych zbiega się z dojrzałością, ale ze względu na dużą różnorodność ras, różne psy dojrzewają w różnym tempie. Mniejsze rasy zwykle dojrzewają szybciej niż większe rasy:

  • Psy do 14 kilogramów dojrzewają w wieku od 10 do 12 miesięcy.
  • Niektóre małe rasy mogą dojrzewać już w wieku od siedmiu do dziewięciu miesięcy.
  • Rasy średnie, do 36 kilogramów, dojrzewają od 12 do 16 miesięcy.
  • Duże rasy mogą dojrzewać w wieku 12, 13, a nawet 14 miesięcy.
  • Psom ras olbrzymich (powyżej 36 kilogramów) osiągnięcie pełnej dojrzałości może zająć do dwóch lat.

Twój weterynarz może zalecić najlepszy czas na rozpoczęcie karmienia dorosłych karmą w oparciu o specyficzne potrzeby Twojego psa. Ponieważ otyłość jest najczęstszym problemem związanym z odżywianiem psów, ważne jest, aby dorosłe psy nie jadły już karmy dla szczeniąt, co może również powodować problemy ortopedyczne u starszych psów. Zamiast tego podawaj swojemu najlepszemu kumplowi wysokiej jakości pokarm opracowany z myślą o utrzymaniu dorosłych.

Nigdy więcej trzech posiłków dziennie

Dorastające szczenięta, które mają wyższy metabolizm i zapotrzebowanie energetyczne, zwykle jedzą trzy razy dziennie. Kiedy przestawiasz psa na karmę dla dorosłych, nie tylko ograniczasz jedzenie bogate w białko i kalorie, ale także ograniczasz ilość posiłków.

Większość rodziców zwierząt domowych karmi dwie połowy porcji karmy dla dorosłych, gdy ich psy mają ponad rok.

Patrz na psa, nie na jedzenie.

Podczas mierzenia porcji obserwuj ciało psa, a nie jego miskę. Żywność, która zniknęła bez śladu lub została pozostawiona, nie stanowi problemu. Potrzeby żywieniowe Twojego psa zależą od jego indywidualnego metabolizmu i typu ciała, a nie z góry ustalonej ilości karmy dla dorosłych.

Jeśli twój pies zacznie pomijać posiłki lub zbierać jedzenie, które w przeciwnym razie pożera, może to oznaczać, że jest gotowy do przejścia z diety szczeniaka na dietę dla dorosłych. Wyższe kalorie w karmach dla szczeniąt mogą sprawić, że poczuje się syty przy mniejszej potrzebie jedzenia.

Jeśli już przestawiłeś się na karmę dla dorosłych, może to oznaczać, że Twój pies potrzebuje mniej porcji dziennie lub mniej jedzenia do każdego posiłku.