Małe psy z włosami rasy

Jeśli szukasz małego psa o niewielkich potrzebach pielęgnacyjnych, nie jesteś sam. Małe psy są wspaniałymi towarzyszami, ale jeśli masz napięty grafik, skomplikowana pielęgnacja nie zawsze jest idealna. Małe psy z włosami rasy – poznaj kilka najlepszych.

Małe psy z włosami rasy

Potrzebujesz psa o krótkiej sierści, aby zaoszczędzić czas i pieniądze na czesaniu? Na naszej liście ras psów krótkowłosych można znaleźć psa dowolnej wielkości, od dużego doga niemieckiego po maleńką chihuahua. Psy krótkowłose nie muszą być tak często szczotkowane, ale ostrzegamy, że nadal linieją, a nie wszystkie z tych psów są hipoalergiczne.

Beagle

Jeśli szukasz małego psa, który jest aktywny i ma niewielkie potrzeby w zakresie pielęgnacji, Beagle może być rasą dla Ciebie. Beagle to psy gończe, więc uwielbiają używać zmysłu węchu do śledzenia małej zwierzyny, takiej jak króliki, lub podążania za dowolnym interesującym zapachem. Są nawet używane na niektórych lotniskach jako psy wąchające narkotyki.

Beagle mają słodki, przyjazny wyraz i duże, ciemnobrązowe lub orzechowe oczy. To kochające, towarzyskie psy, które są zdeterminowane, dociekliwe i chcą być najlepszym przyjacielem wszystkich. Ze względu na swój niewielki rozmiar dobrze sobie radzą w mieszkaniu z właścicielem, który chętnie wyprowadzi je na spacer lub gdzieś pobiegać codziennie przez około godzinę.
Jeśli chodzi o pielęgnację, ich gładką, gęstą, hydrofobową podwójną warstwę należy szczotkować raz w tygodniu szczotką o średnim włosiu. Ich sierść staje się grubsza w zimie, więc linieją na wiosnę, ale ponieważ ich włosy są krótkie, linienie nie jest takie złe. Ogólnie rzecz biorąc, beagle są czystymi psami i nie potrzebują częstych kąpieli, chyba że uciekają za czymś lub bawią się w bałagan na świeżym powietrzu.

Buldog francuski

Buldog francuski jest uroczym i kochającym psem do towarzystwa z dużymi uszami, uroczą pomarszczoną twarzą i ogromnym sercem.
Buldogi francuskie uwielbiają się bawić i łatwo je trenować, o ile starasz się sprawić, by było to zabawne. Ta rasa psów jest naturalnie uparta, a trening posłuszeństwa jest trudny, ale niezbędny. Są psotne, ciekawe i potrzebują silnego, cierpliwego i konsekwentnego właściciela.
Jeśli chodzi o pielęgnację, ich krótka sierść wymaga jedynie sporadycznego szczotkowania, aby zachować dobrą kondycję. Rozpocznij szczotkowanie, gdy Twój pies jest młody, aby przyzwyczaił się do tego doświadczenia. Kąpiele są potrzebne mniej więcej raz w miesiącu, tylko upewnij się, że używasz wysokiej jakości szamponu, aby skóra Twojego pupila nie wysychała. Frenchies, podobnie jak większość psów, potrzebuje regularnego przycinania paznokci. To jest coś, czego możesz nauczyć się samodzielnie, ale jeśli nie masz pewności, udaj się do doświadczonego groomera.

Boston Terrier

Boston Terriery były hodowane jako psy bojowe, ale nigdy się o tym nie dowiedziałeś. Dziś ta rasa jest jednym z najbardziej czułych psów towarzyszących. Znany jako amerykański dżentelmen, wyjątkowy kolor tego szczeniaka wygląda jak smoking, co czyni go jeszcze bardziej uroczym.
Te psy są niezwykle inteligentne i potrafią być niezwykle uparte. Są małe, ale mają twardą, muskularną budowę i obecność znacznie większą niż ich rozmiar. Boston terriery są wspaniałymi zwierzętami domowymi. Kochają ludzi i dzieci w każdym wieku i spróbują wszystkiego, aby cię rozśmieszyć.