Rasy psów mini

Spójrzmy prawdzie w oczy: czasami małe repliki normalnych rzeczy są po prostu cenne, i dotyczy to również miniaturowych ras psów. To tylko malutkie futrzaki kochającej kolana dobroci! Jednak nie wszystkie są spokrewnione z ich pełnowymiarowymi sobowtórami – mogą być całkowicie różnymi rasami, a nawet nie z tego samego regionu. Na przykład, chociaż oba charty, chart włoski bellissimo nie jest miniaturową wersją charta kosmopolitycznego.

Rasy psów mini

Potencjalni rodzice małych ras psów muszą dokładnie zbadać swój stan zdrowia. Osoba, która zakochała się w miniaturowym psie, musi być również przygotowana na radzenie sobie z powiązanymi problemami zdrowotnymi, które towarzyszą tym rasom. Niefortunnym wynikiem selektywnej hodowli na przestrzeni wieków jest to, że nieumyślnie zwiększyła się również częstość występowania wielu rodzajów chorób.
Miniaturowe psy często mają problemy z oczami, problemy z zębami (które, jeśli nie zostaną sprawdzone, prowadzą do poważniejszych problemów zdrowotnych) i dziedziczne choroby specyficzne dla rasy. Małe psiaki są również jednymi z najdłużej żyjących ras psów, więc pomocne może być skonsultowanie się z weterynarzem, aby dowiedzieć się więcej o futrzanym przyjacielu, który podbił twoją wyobraźnię. Ponieważ jedno spojrzenie na różnorodny wybór poniżej szczeniąt o wielkim sercu, wielkości kufla, i trudno będzie im się oprzeć! Poznaj rasy psów mini.

Pinczer miniaturowy

Pinczer miniaturowy ma zaledwie stopę wzrostu, ale ma ekspansywną osobowość! Spodziewaj się około 4 kg śmiałej miłości od tego małego faceta, który w 110 procentach poświęca się swojemu właścicielowi i nie waha się nadawać pobudliwego alarmu o szczekaniu, jeśli coś jest nie tak.

Sznaucer miniaturowy

Nawet doświadczonych właścicieli psów zachwycają wspaniałe talenty sznaucerów miniaturowych. Niezwykła inteligencja, chęć uczenia się nowych sztuczek i szalona zwinność to standardowe cechy tego brodatego psiaka o wadze 5–9 kg. Sznaucery miniaturowe są również wielkimi zakochanymi stworami, więc nie spodziewaj się drzemki, a nawet prysznica w spokoju, ponieważ nie rozumieją przestrzeni osobistej.

Chihuahua

Chihuahua (tak mały – może 3 kg i 15 cm wzrostu) jest jednym z najlepszych miniaturowych psów w historii. Zaciekle lojalna i pełna odwagi, może być najbardziej mini na tej liście, ale przekracza swój rozmiar dzięki ogromnej osobowości i dużej ilości uwielbienia dla właściciela.

Pudel miniaturowy

Pudel miniaturowy pochodzi z Niemiec i Francji. Ten oddany psiak ma około 25-38 cm wysokości, podczas gdy standardowe pudle są większe. Poszukiwany miniaturowy pies, który nie linieje, jest całkiem zadowolony w domu z dorosłymi i starszymi dziećmi, gdzie spacery, zabawy w aportowanie i przytulanie są częste.