Jakie legowisko dla maltańczyka?

Śliczny, mały, ujmujący, lojalny pies. Biały, czysty i elegancki. Te słowa to idealny sposób na opisanie starożytnej rasy psów maltańskich. Te psy istnieją od czasów Egipcjan, a nawet wcześniej. Zostały sprzedane na całym świecie i są kochane przez wszystkich, którzy staną na ich drodze. Maltańczyk jest przyjemnym, poszukującym podołka, towarzyszem szukającym przyjaciela, który zrobi wszystko, by chronić swojego pana. Jego naturalnie słodka i pełna podziwu depozycja jest jednym z wielu powodów, dla których ten pies od tak dawna cieszy się popularnością. Są świetnymi psami dla starszych rodzin, a także psami terapeutycznymi dla osób szukających komfortu. Mogą pełnić wiele ról i robią to tak dobrze, że można by pomyśleć, że się do tego urodzili.

Osobowość

Maltańczyki żyją po to, by imponować swoją żywą osobowością. Są zorientowani na ludzi i zakładają, że każdy, kogo spotykają, chce być ich przyjacielem. Jakoś zawsze stawiają na swoim, nawet jeśli nie masz zamiaru ich zepsuć. Wynika to prawdopodobnie z ich słodkości. Są mądre i wykonują naprawdę dobrze uczące się sztuczki, zaczynają je trenować od najmłodszych lat. Maltańczyk też czasami niestety nie rozumie, jaki jest mały. Jest energicznym, żywym i naprawdę zabawnym futrzanym przyjacielem.

Ogrom energii

Jak na takiego małego psa, maltańczyk ma bardzo wysoki poziom energii. Warto dać im trochę czasu na świeżym powietrzu w ciągu dnia. Niezależnie od tego, czy chodzi o spacer po okolicy, czy pozwalanie im biegać po dobrze ogrodzonym podwórku, potrzebują czasu, aby spalić swój wysoki poziom energii.

Dobry kontakt z dziećmi

Maltańczyk może na początku nie tolerować małych dzieci, zwłaszcza jeśli są zbyt rozpieszczane przez swoich właścicieli. Mają potencjał, aby stać się bardzo opiekuńczymi i będą szczekać, a nawet gryźć, jeśli poczują, że ktoś, nawet dziecko, stanowi zagrożenie dla ich człowieka. Ponieważ są tak małe, mogą łatwo zostać zranione przez szorstką, nieostrożną zabawę dzieci.

Jakie legowisko dla maltańczyka?

Niezależnie od stylu łóżka, psy lubią mieć miejsce lub dwa, które mogą nazwać własnym. Nawet jeśli nie zapewnisz mu konkretnego legowiska, pies może znaleźć jeden lub dwa zakamarki wokół domu, w których może się zdrzemnąć. Jakie legowisko dla maltańczyka? Dobre legowisko dla psa może zapewnić mu dodatkową wygodną przestrzeń do spania w nocy.

Gdzie powinien spać maltańczyk?

  • Daj im własne wygodne legowisko, to dobra opcja dla małych psów.
  • Upewnij się, że są zmęczeni.
  • Bądź konsekwentny.
  • Włóż do ich łóżka coś, co pachnie jak ty i daj im coś do gryzienia.