Karma dla kotów z nadwagą – jaką wybrać?

Koty otrzymujące odpowiednią ilość kalorii dziennie będą głodne. Tak więc karmienie kota aż do najedzenia jest prawie zawsze przekarmieniem, chyba że jest to aktywnie rozwijający się kociak poniżej ośmiu miesięcy.
Oczywiście koty jedzą wiele małych posiłków dziennie, polując i jedząc to, co złowią. Posiadanie dostępnej miski suchej karmy pozwala na wiele małych posiłków o wysokiej kaloryczności bez wysiłku ze strony kota, jest to przepis na przyrost masy ciała.

Koty domowe zachowują swój dziki apetyt

Koty, którym dostarczana jest karma, mają mniejsze zapotrzebowanie kaloryczne w ciągu dnia, niż gdyby musiały je znaleźć, łapać i jeść jako źródło utrzymania. Wraz z wiekiem koty mają znaczny spadek aktywności i tempa metabolizmu bez zmniejszenia apetytu. To sprawia, że ​​z czasem utrzymywanie idealnej wagi jest trudniejsze.

Twój kot mógł Cię nauczyć, jak go karmić

Karmienie jest ćwiczeniem treningowym między kotem a karmiącym. Koty często decydują o zachowaniach i czynnościach, które są zapowiedzią ich karmienia i próbują skłonić karmiciela do ich zaangażowania. Dobrym przykładem jest karmienie kotów rano, gdy tylko wstaniesz z łóżka. Koty bardzo często będą starały się rano wstać z tą osobą, aby dostać karmę coraz wcześniej i wcześniej…
Innym przykładem jest kot wbiegający do kuchni za każdym razem, gdy otwierana jest lodówka, ponieważ wie, że tam przechowujesz żywność w puszkach.

Głodny kot często szuka psot

Innym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest to, że głodny kot jest kotem zajętym, często szukającym jedzenia, podchodzącym lub zrzędliwym wobec innych kotów (które obwinia za zjedzenie jedzenia, którego nie ma), przeszkadzającym ludziom w domu lub angażującym się w inne destrukcyjne zachowania.
Bycie zajętym jest dobre, ponieważ sprawia, że ​​kot jest bardziej aktywny, co pomaga spalać kalorie, ale charakter tego biznesu często nie jest doceniany przez resztę domu. Karmienie kota w odpowiedzi na te zachowania zachęca kota do takiego zachowania. Jedną z najtrudniejszych rzeczy do zrobienia jest pozwolić kotu być głodnym bez nagradzania związanych z nim zachowań.

Karma dla kotów z nadwagą – wybór między suchą karmą, a karmą w puszkach

Ogólnie rzecz biorąc, nie musisz oferować kotom wielu smaków i konsystencji. Bardzo dobrze szkolą swoich właścicieli, aby dodawali coś jeszcze do mieszanki, jeśli kot wykazuje jakiekolwiek wahanie przed zjedzeniem tego, co jest im podane. Jeśli kot w inny sposób zachowuje się dobrze, decyzja o niejedzeniu tego, co jest oferowane, może być normalna lub test przeprowadzany przez kota, aby sprawdzić, czy pojawi się coś lepszego. Bardzo, bardzo niewiele kotów potrzebuje zachęty do jedzenia. Przeciwieństwem jest zwykle cel.

Karma w puszkach to najlepszy wybór dla zdrowych kotów

Karma dla kotów z nadwagą w puszkach jest bardziej korzystna niż karma sucha z kilku powodów. Jako łowcy świeżo upieczonych ofiar, koty na wolności spożywają większość wody wraz ze świeżą zdobyczą i nie mają silnej chęci do picia niezależnie od jedzenia. Większość kotów z suchą karmą spożywa wodę, co powoduje stres w ich nerkach i nadmiernie skoncentrowany mocz. Żywność w puszkach naśladuje zawartość wody ich ofiary na wolności. To zachęca do bardziej rozcieńczonego moczu, co z mniejszym prawdopodobieństwem prowadzi do problemów z pęcherzem i nerkami w godzinach nadliczbowych.