Krewetki rodzaje akwariowe

Zwykle, gdy myślimy o krewetkach, myślimy o krewetkach morskich, ale krewetki słodkowodne stale zyskują na popularności w akwariach słodkowodnych. Występują w szerokiej gamie kolorów i wzorów.

Krewetki rodzaje akwariowe

Ich utrzymanie może wymagać trochę pracy, a niektóre odmiany krewetek są znacznie bardziej odporne niż inne, ale przy dobrej jakości wody i solidnej podstawowej wiedzy na temat ich potrzeb, krewetki słodkowodne mogą być doskonałym dodatkiem do zbiorników słodkowodnych. Należy jednak pamiętać, że krewetki są naturalnie drapieżnymi gatunkami i mogą być ofiarami dużych lub agresywnych towarzyszy, takich jak pielęgnice, złote rybki, betta i ślimaki zabójcy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o 19 najpopularniejszych odmianach krewetek słodkowodnych! Oto krewetki rodzaje akwariowe:

Krewetka Red Cherry

Jedną z najpopularniejszych odmian krewetek słodkowodnych jest krewetka Red Cherry. Są jasne, wiśniowo-czerwone i malutkie, osiągając tylko około półtora cala długości, gdy są dorosłe. Żyją średnio 1-2 lata. Te krewetki występują w stopniowanych odcieniach kolorów, przy czym najbardziej poszukiwane i drogie są krewetki o ciemniejszym i bardziej jednolitym kolorze. Są wrażliwe na zmiany parametrów wody, ale jeśli parametry wody są stabilne, a zbiornik jest utrzymywany w tropikalnym zakresie temperatur około 23-26˚C.
Te drobne krewetki wymagają mchu w akwarium i uwielbiają mieć dużo roślin, w których mogą się ukryć. Będą wyglądać najjaśniej i najzdrowiej, jeśli będą szczęśliwe i bezpieczne. Krewetki Red Cherry powinny być trzymane z innymi krewetkami Red Cherry, ale mogą być również trzymane z wieloma odmianami ślimaków, innymi odmianami krewetek słodkowodnych i delikatnymi rybami, takimi jak sum kiszony. Podobnie jak większość bezkręgowców, krewetki Red Cherry są niezwykle wrażliwe na miedź. Zjadają glony i detrytus w zbiorniku, ale ze względu na swoje małe rozmiary nie są szczególnie skuteczne w utrzymaniu zbiorników w czystości.

Krewetka Neocaridina

Yellow Shrimp to odmiana krewetek słodkowodnych, która pochodzi z tego samego materiału hodowlanego, co specyficzna odmiana krewetek Red Cherry o nazwie Sakura Cherry Shrimp. Te krewetki mają, jak sama nazwa wskazuje, różne odcienie żółci, ale niektóre mogą być również bardziej przezroczyste. Mają takie same potrzeby w akwarium jak krewetki Red Cherry i są zarówno łatwe w pielęgnacji, jak i łatwe do rozmnażania. Ich oczekiwana długość życia wynosi 1-2 lata i są pięknym i jasnym dodatkiem do akwariów roślinnych.

Krewetka Pinto

Krewetki Pinto pochodzą od hiszpańskiego słowa oznaczającego cętkowane, „pinto”. Czasami określa się je innymi nazwami, w tym Pinto Tiger, Pinto Mosura, Galaxy Shrimp i Pinto Zebra. Te krewetki osiągają długość do jednego cala i żyją około jednego roku, chociaż mogą żyć dłużej, jeśli są odpowiednio pielęgnowane.
Krewetki Pinto są zwykle białe lub czarne z czerwonymi paskami lub plamami. Wolą chłodniejszą wodę, około 18-23˚C i są mniej odporne niż Red Cherry i Neocaridina. Są towarzyskie i ciekawskie, cieszą się towarzystwem innych krewetek i eksplorują ich otoczenie. Żywią się glonami i biofilmem i chociaż są małe jak krewetki z czerwonej wiśni, krewetki Pinto są wyjątkowo dobre w usuwaniu biofilmu i detrytusu, biorąc pod uwagę ich rozmiar. Są jak złota rybka, ponieważ nieustannie szukają nowych przekąsek.