Husky charakterystyka rasy

Pies rasy Husky ma piękną, grubą sierść, która występuje w wielu kolorach i znaczeniach. Ich niebieskie lub wielokolorowe oczy i efektowne maski na twarz tylko dodają uroku tej rasie, która pochodzi z Syberii.

Łatwo zrozumieć, dlaczego wielu przyciąga wygląd przypominający wilka syberyjczyka, ale uważaj, ponieważ ten wysportowany, inteligentny pies może działać niezależnie i rzucać wyzwanie psom, które po raz pierwszy mają do czynienia z rodzicami. Zapewnienie husky wystarczającej ilości ćwiczeń może okazać się łatwiejsze do powiedzenia niż do zrobienia; jednak zmniejszy to nudę i niechciane zachowania, takie jak próby ucieczki.

Należy pamiętać, że psy każdej rasy mogą cierpieć z powodu problemów zdrowotnych przez całe życie. Dobry plan ubezpieczenia dla zwierząt może pomóc Ci przygotować się do zapewnienia Twojemu psu opieki, której potrzebuje w każdym wieku. Zobacz jak wygląda husky charakterystyka.

Zobacz poniżej pełną listę cech i faktów rasy Husky

Husky syberyjskie zawładnęły wyobraźnią mas, a także artystów, pisarzy i producentów filmowych swoim przyciągającym wzrok wyglądem i budzącymi podziw talentami. Ten średniej wielkości pies roboczy posiada siłę i atletykę. Po raz pierwszy opracowane jako psy zaprzęgowe – niektóre są nadal używane w tym charakterze – Husky są niezwykłymi psami – a ich zdolność do uczenia się jest oszałamiająca.

Wielu zakochało się w dzikiej naturze i dumie husky, ale nie zdaje sobie sprawy, jak naprawdę wygląda ta rasa. To nie jest rasa dla wszystkich. Ich piękno często skłania ludzi do ich zakupu, nieświadomi ich trudnych cech, co sprawia, że ​​wiele husky syberyjskich jest głównymi kandydatami do schronienia.

Husky charakterystyka

Rosnąca popularność rasy doprowadziła do tego, że hodowcy szczeniąt i hodowcy przydomowi nie hodują odpowiednio do temperamentu. Ma to niekorzystny wpływ na całą rasę i wiele negatywnych cech staje się powszechnych u tych źle wychowanych psów, w tym niektóre cechy, które nie są normalne u husky syberyjskich.

Jeśli spojrzysz na wszystkie pozytywne punkty ich temperamentu, nie będziesz miał wątpliwości, że jest to niesamowita rasa. Są inteligentni i niezależni. Są przywiązani do wszystkich, ale nie muszą ciągle cię męczyć o uwagę. Nie są znane jako agresywne i ogólnie dobrze radzą sobie w domach z wieloma psami. Dobrze sobie radzą z dziećmi i przyjmą każdego w swoim domu — tak, nawet intruzów.

Jednak często używają tego niezwykłego umysłu, aby uczyć się mniej pikantnych rzeczy i nie są zbyt chętni, aby zadowolić swoich ludzi. Są niezwykle trudne do wyszkolenia, więc właściciele psów po raz pierwszy lub osoby nieśmiałe powinni rozważyć inne rasy. Husky najlepiej pasują do pewnych siebie, doświadczonych właścicieli psów, którzy ustalają zasady i zapewniają spójność. Podobnie jak wszystkie rasy, husky potrzebują treningu posłuszeństwa, ale wydają się mieć niesamowitą zdolność do odróżniania domu od klasy – zachowując się pięknie w klasie, ignorując polecenia w domu.

Największą ostrożnością w stosunku do husky syberyjskich jest ich reputacja jako artysta ucieczki. Będą wędrować z dala od domu, gdy tylko nadarzy się okazja. Niestety, w wyniku tego zbyt wielu zginęło lub zostało rannych. Właściciele husky syberyjskiego muszą stale sprawdzać swoje podwórka pod kątem możliwości ucieczki i otaczać je ogrodzeniem zatopionym w ziemi.

Chociaż mają wiele cech, które mogą je utrudniać, husky syberyjskie są nadal wspaniałą rasą. Fani tej porywającej rasy ogarniają jej cudowną naturę. Właściwie wyszkolone i zadbane, husky są wspaniałymi towarzyszami rodziny.