Spokojny pies do bloku

Mieszkańcy mieszkań mają do wyboru wiele ras psów przy wyborze zwierzaka. Wielkość przestrzeni życiowej nie jest jedynym czynnikiem, ponieważ wiele psów dużych ras ma niższy poziom aktywności i chętnie wypoczywa na sofie. Istnieją rasy psów, które wymagają dużej energii i dużej przestrzeni, więc mogą nie pasować do mniejszego mieszkania. Niektóre małe rasy psów o dużej energii są zadowolone z zabawy w domu lub energicznego spaceru. Tylko pamiętaj, aby wziąć pod uwagę sąsiadów przy wyborze psa: będziesz potrzebować zwierzaka, który nie szczeka nieustannie i jest uprzejmy podczas spotkań z innymi ludźmi, w windzie, na schodach lub w holu.

Spokojny pies do bloku – jaką rasę wybrać?

Szukasz nowego towarzysza, ale obawiasz się, że wybrany pies może nie nadawać się do mieszkania? Na szczęście przy tak wielu rasach psów można wybrać tę, która najlepiej pasuje do tego stylu życia.

Jeśli chodzi o wybór odpowiedniego psa do swojego mieszkania, jest kilka rzeczy, na które powinieneś uważać. Psy hodowane jako obrońcy (takie jak dobermany i rottweilery) mogą nie być najlepszym wyborem. Często wyczuwają, że ludzie na ulicy lub w pobliżu Twojego budynku mogą stanowić zagrożenie dla ich właściciela. Niektóre rasy terierów mogą popaść w kłopoty, gdy zostaną pozostawione same sobie i mogą z łatwością zamienić całe mieszkanie w obszar katastrofy.

Prawie każdy pies może mieszkać w mieszkaniu, o ile wykonuje odpowiednie ćwiczenia, aby pozostać stabilnym i szczęśliwym. Ważne jest, aby pamiętać, że wymienione rasy mieszkalne mają zwykle ogólne cechy, ale mogą również mieć różne poziomy energii w obrębie rasy, a każdy pies jest inny.

Jeśli szukasz pomocy w zawężeniu listy, możesz po prostu zapytać swojego zarządcę mieszkania. Wiele budynków z różnych powodów zakazuje określonych ras, najczęściej pitbulli.

Zostawiamy Ci najważniejsze pytania, które możesz sobie zadać, rozważając swój wybór:

  • Ile czasu będę mógł poświęcić na szkolenie psa w mieszkaniu, aby był dobrym sąsiadem?
  • Ile ćwiczeń będzie potrzebował mój pies?
  • Czy byłoby mi lepiej z rasą psów, która może być mniej groźna dla moich sąsiadów?
  • Jak dużego psa będę w stanie obsłużyć i odpowiednio wyszkolić?

Spokojny pies do bloku

Chociaż mówimy, że wszystkie psy są inne, niektóre rasy są znane ze swojego spokojnego i spokojnego zachowania. To właśnie te cechy lepiej nadają się do życia w mieszkaniu. Te trzy rasy – między innymi – znane są z uspokajających osobowości, zamiłowania do popołudnia na kanapie i zamiłowania do mniejszych przestrzeni.

Shih Tzu

Te szczęśliwe, towarzyskie psy domowe obsypią Cię miłością. Zgodnie z naszym motywem życia w mieszkaniu, Shih Tzus dobrze dostosowują się do małych przestrzeni i dogadują się z innymi zwierzętami. W domu uwielbiają siedzieć na twoich kolanach i zwijać się obok ciebie. A jednocześnie potrafią być zabawni i inteligentni, co czyni ich oddanymi towarzyszami. Ponadto Shih Tzu będzie tolerował samotność, ale oczywiście będzie czekał na powitanie, gdy wrócisz do domu z pracy lub szkoły.

Mops

Znane ze swoich towarzyskich i łagodnych osobowości, mopsy są idealnym towarzyszem do mieszkań i mniejszych przestrzeni. Mopsy uwielbiają być w centrum uwagi. Ponadto ich swobodny charakter oznacza, że ​​mają niską skłonność do szczekania, ale pamiętaj, że nie lubią zbyt długiego przebywania w samotności. W mopsie znajdziesz humorystycznego, lojalnego towarzysza. Poza tym na ogół dogadują się z innymi psami i nieznajomymi. To świetne cechy, które warto mieć w mieszkaniu w apartamentowcu.