Labradory opis rasy

Być może znasz już labrador retrievera jako energicznego, kochającego wodę psa rodzinnego. Możesz też mieć wrażenie, że widzisz je wszędzie. To nie przypadek, ponieważ labrador retriever jest jednym z najpopularniejszych psów w dużej części świata. Zobacz labradory opis rasy.

Labradory opis rasy

Pies labrador retriever ma gęstą, krótką do średniej długości sierść, z szeroką głową. Jako wytrawny pies wodny, labradororatoryjne palce u stóp pomagają im poruszać się po mokrych rzeczach, a ich przypominający ster ogon wydry świetnie nadaje się do pływania (i zrzucania rzeczy ze stolika do kawy). Ich taśma na stopach pomaga im również czuć się komfortowo w chłodniejszym klimacie, tworząc „rakietę śnieżną”, która zapobiega utknięciu śniegu i lodu między palcami.
Labrador retrievery rodzą się z różnymi kolorami, takimi jak biszkoptowe, czekoladowe czarne labradory. Srebrny labrador retriever ma rzadszy szarawy kolor z uderzającymi niebieskimi oczami.
W rasie labrador istnieją dwa różne typy ciała. Odmiana polowa lub robocza (określana również jako typ „amerykański”) ma zwykle jaśniejsze kości, dłuższą i mniej gęstą sierść, węższą głowę i dłuższą kufę. Mają też więcej energii i są bardziej napięte. To nie przypadek, ponieważ te labradory zostały stworzone do pracy.
„Angielska” lub pokazowa odmiana labrador retriever ma zwykle krótsze nogi, gęstszą sierść i szeroką głowę. Ta odmiana lepiej nadaje się jako zwierzak rodzinny.
Jeśli chodzi o pielęgnację, pies labrador retriever zwykle rzuca dwa razy w roku lub przez cały rok w klimacie umiarkowanym. Podobnie jak w przypadku innych psów o podwójnej sierści, cotygodniowe szczotkowanie (lub codzienne podczas linienia) powinno wystarczyć, aby zapobiec temu przerażającemu wydmuchiwaniu podszerstka.

Labrador Retriever – osobowość

Labrador Retriever został wyhodowany tak, aby był przyjazny, zarówno w stosunku do ludzi, jak i innych psów. Aby uzupełnić tę łagodną naturę, ich historia pracy daje im pełną energii, nieustraszoną, entuzjastyczną osobowość.
Labradory są ciekawe i inteligentne, co oznacza, że ​​dobrze radzą sobie jako psy służbowe, ale może to oznaczać, że twoje jednokierunkowe labradory jest bardziej prawdopodobne, że ucieknie lub nagle zniknie, najprawdopodobniej podążając za czymś interesującym. Dlatego wielu właścicieli psów rasy labrador retriever decyduje się na mikroczipowanie swoich zwierząt.

Idealne środowisko

Pies labrador retriever będzie potrzebował dużo ruchu i czasu na świeżym powietrzu. I, jak sama nazwa wskazuje, uwielbiają aportować. Najlepszym domem dla labradora będzie taki, który ma duże podwórko lub miejsce w pobliżu na długą grę w aportowanie. Dzięki słodkiej osobowości i zamiłowaniu do zabawy te psy są popularną rasą dla aktywnej rodziny.