Domek dla psa w domu – jak powinien wyglądać?

Jeśli chcesz, aby Twój pies był tak wygodny i ciepły, jak to tylko możliwe podczas zimnych nocy, przygotuj dla niego ciepły i odporny na warunki atmosferyczne domek dla psa.
Jednak nawet w najlepszych domach dla psów nadal może być dość chłodno (zwłaszcza zimą) i jest jeszcze kilka innych kroków, które musisz podjąć, aby zapewnić jak najbardziej komfortowe zakwaterowanie. Jak powinien wyglądać domek dla psa w domu?
Jednym z najlepszych sposobów, aby to zrobić, jest zapewnienie psu dobrej pościeli, która amortyzuje podłogę i pomaga utrzymać go w cieple.

Domek dla psa w domu – czy pościel jest konieczna?

Pościel prawdopodobnie nie jest ścisłą koniecznością we wszystkich przypadkach; wiele psów przetrwało przez lata, śpiąc na gołej ziemi. Ale mogę się założyć, że strzelasz do nieco wyższego standardu niż przetrwania – chcesz, aby Twój psiak był ciepły, wygodny i przytulny podczas snu w jej domu!
Oznacza to, że będziesz chciał użyć dobrej ściółki w psiej siedzibie Twojego psa. Twój pies z pewnością to doceni, a to sprawi, że będzie mu cieplej i wygodniej, niż gdyby był zmuszony spać na gołej ziemi lub cemencie.
Pościel pomaga również chronić podłogi w budach dla psów, w których są one umieszczone, przed zarysowaniami i zarysowaniami. Twój pies może nie dbać o estetykę podłogi swojej budy, ale tego typu uszkodzone obszary mogą stosunkowo szybko gnić, co może zrujnować dom Twojego psa.
Należy również pamiętać, że niektóre stany wymagają od właścicieli zapewnienia pościeli, więc należy sprawdzić lokalne przepisy i regulacje.

Dobry wybór pościeli do domu Twojego psa

Przez lata ludzie używali różnych rzeczy do posłania dla psów, a niektóre okazały się bardziej odpowiednie niż inne. Niektóre ze sprawdzonych materiałów obejmują:
Dobry koc, prześcieradło lub ręcznik może być prostą i skuteczną pościelą dla Twojego psa. Pościel zapewnia trochę poduszek i nie powoduje bałaganu, który drobnoziarniste ściółki (takie jak wióry drzewne) mogą tak łatwo lub schronić owady.
Teraz nie chcesz używać swojej ulubionej kołdry w domu swojego psa, ponieważ z czasem ją zrujnuje. Zamiast tego postaraj się znaleźć trwały, przyjazny psom koc, którego nie będziesz miał nic przeciwko wyrzuceniu po kilku miesiącach (lub latach) używania. Staraj się okresowo prać koc, aby był jak najczystszy i aby zapobiec powstawaniu nieprzyjemnych zapachów.
Pamiętaj, że koce mogą służyć jako kryjówki dla pająków, węży i ​​innych przerażających pełzaczy, więc mądrze jest wyjąć go i energicznie potrząsnąć raz w tygodniu, aby ograniczyć tego typu problemy. Ponadto regularnie sprawdzaj koc, aby upewnić się, że pies nie rozerwał szwów ani nie przegryzł materiału. Psy, które spożywają materiał wypełniający (nawet przypadkowo) mogą cierpieć na problemy zdrowotne.
Ładny, puszysty dywanik może stanowić doskonałą pościel dla Twojego psa. Dywany oferują większość tych samych korzyści, co pościel, i zazwyczaj mają gumowany tył, który pomaga chronić je przed wilgocią i nie przesuwać. Jednak derki nie są łatwe dla Twojego psa do zgniecenia się jak koc, więc nie są tak dobrze przystosowane do ekstremalnie zimnych warunków pogodowych.
Jeśli masz grzecznego psiaka, który nie jest skłonny do gryzienia rzeczy, możesz wybrać dywan z długim/wysokim włosiem (długie pojedyncze włókna), ponieważ zapewni to większy komfort i ciepło. Jednak żuciarze powinni mieć łóżka z krótkimi stosami, aby zniechęcić ich do wyrywania nitek.
Możesz po prostu użyć zwykłego dywanu (takiego jak ten, którego używasz przed drzwiami lub w łazience), ale dywanik do wnętrz i na zewnątrz, który jest zaprojektowany tak, aby wytrzymać żywioły, będzie trwał dłużej.

Legowiska dla psów

Legowisko dla psa to jedna z droższych opcji, aby zapewnić Twojemu psu ciepło i wygodę, gdy jest w domu, ale jest również skuteczniejsza niż jakakolwiek inna opcja.
Twój pies pokocha komfort, jaki zapewnia dobry materac ortopedyczny (Big Barker to świetny wybór dla tych, których nie przeraża cena) lub ciepło, które zapewnia podgrzewane zimowe łóżko, które są dostępne w wersji samoogrzewającej lub elektrycznej.
Chociaż zdecydowanie istnieje kilka solidnych opcji legowisk, stosunkowo niewiele legowisk dla psów jest specjalnie zaprojektowanych do użytku na zewnątrz, a legowiska niskiej jakości szybko się rozpadną, jeśli zostaną wystawione na działanie czynników atmosferycznych przez dłuższy czas.
Wybierz trwałe legowisko, jeśli planujesz używać go przez kilka sezonów zimowych – tanie rzeczy go nie przebiją. Możesz również zainwestować w wodoodporny pokrowiec, aby chronić tkaninę.