Świnki morskie rodzaje – najpopularniejsze rasy

Świnki morskie mają zwykle spokojną i przyjazną postawę, co częściowo wyjaśnia, dlaczego są tak często wybierane jako pierwsze zwierzęta domowe zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Chociaż możesz postrzegać wszystkie świnki morskie jako urocze i puszyste kulki futra, w rzeczywistości istnieją różne rasy, a każda z nich ma swój niepowtarzalny wygląd i cechy osobowości.
Świnki morskie rodzaje – podobnie jak psy i koty, stowarzyszenia hodowlane kategoryzują rasy świnek morskich według ich wagi, koloru, budowy ciała i nie tylko. Aby pomóc Ci poznać różne rasy, przyjrzymy się kilku głównym typom. Jeśli szukasz łatwego w utrzymaniu zwierzaka dla swojej rodziny lub masz obecnie świnkę morską i nie masz pewności co do jej rasy, poznanie różnych ras pomoże ci lepiej zrozumieć te urocze i przytulne małe stworzenia.

Świnki morskie rodzaje

Amerykańska świnka morska

Nic dziwnego, że amerykańska rasa świnek morskich jest jednym z najczęstszych typów w Ameryce Północnej. Jest to krótkowłosa, średniej wielkości świnka morska, która jest dość łatwa w utrzymaniu. Istnieje 20 uznanych kolorów dla amerykańskich świnek morskich, więc bez względu na to, jakie masz preferencje kolorystyczne, powinieneś być w stanie znaleźć amerykańską świnkę morską, która Ci się spodoba. Kiedy większość ludzi wyobraża sobie świnkę morską, w rzeczywistości myśli o rasie amerykańskiej. Ich urocze, prostokątne ciała i krótkie, miękkie futro wyjaśniają, dlaczego ta kultowa rasa jest tak popularna.

Abisyńska świnka morska

Abisyńska świnka morska jest rozpoznawalna ze względu na wyjątkowo zakręcone futro. Te świnki morskie mają ładny i niechlujny wygląd, przez co wyglądają, jakby właśnie się obudziły. Zwykle są jedną z najbardziej czułych ras, co wyjaśnia, dlaczego są tak popularne. Hodowcy odnoszą się do unikalnych kępek włosów, które wyróżniają Abisyńczyków, jako rozet i zwykle mają ich od ośmiu do dziesięciu. Podobnie jak Amerykanie, Abisyńczycy można znaleźć w każdym kolorze futra, jaki można sobie wyobrazić.

Białoczuba świnka morska

Świnka morska białoczuba jest rozpoznawalna po białej koronie futra, która rośnie na czubku głowy. Poza tym rasa ta jest dość podobna do amerykańskiej, która również ma krótką i gładką sierść. Wiadomo, że świnka morska z białym grzywą jest nieśmiała i cicha.

Świnka morska Szeba

Sheba jest czasami żartobliwie i czule nazywana rasą Bad Hair Day. Mają gęste i długie włosy, które wyglądają prawie jak lwia grzywa. Ze względu na długie włosy jest to rasa wymagająca znacznej pielęgnacji. Jeśli podoba Ci się wygląd puszystej świnki morskiej i nie masz nic przeciwko poświęcaniu czasu na szczotkowanie, Sheba może być właśnie dla Ciebie.