Cena królika miniaturki w zależności od rasy

Króliki mają już sporo urody, ale kiedy są na tyle małe, że mieszczą się w dłoni, tylko podnosi to poziom uroku. Trudno oprzeć się tym dużym, szerokim oczom połączonym z ich małymi okrągłymi futrzanymi ciałami.

Cena królika miniaturki

Wymieniliśmy kilka najmniejszych ras królików na świecie. Chociaż te urocze małe zawiniątka wydają się podobne, występują w różnych kolorach, typach sierści i temperamentach. Większość królików z naszej listy jest wspaniałymi zwierzętami domowymi i jest popularna jako króliki wystawowe. Cena królika miniaturki zależy od tego jakiej rasy jest dany królik.

Angora

Rasa królika angora przypomina małą, okrągłą kulkę futra. Ich wełniana, jedwabista sierść, która zakrywa każdy kawałek ich zwartego ciała od uszu po stopy, występuje w wielu różnych kolorach i jest często poszukiwana do przędzenia. Jedna z najstarszych domowych ras królików, Angora pochodzi z regionu Turcji. Z długością życia od 7 do 12 lat i łagodnym, towarzyskim temperamentem, angielska rasa królików angorskich jest świetna jako królik wystawowy lub jako zwierzę domowe.

Netherland Dwarf

Jedna z najmniejszych ras królików na świecie. Te zwarte, małe króliki mają krótką szyję, głowy tak duże jak ich ciała, duże oczy i maleńkie, stojące uszy. Mają grubą, błyszczącą, krótką sierść, która występuje w różnych kolorach. Netherland Dwarf stał się jedną z najpopularniejszych ras królików na świecie. Chociaż ma słodki charakter, nie jest odpowiedni dla małych dzieci. Mają płochliwy, nieśmiały temperament i skłonność do szczypania.

Polish

Mimo swojej nazwy, polska rasa królików wywodzi się z Wielkiej Brytanii, a nie z Polski. Ta mała rasa królików, ma okrągłe ciało pokryte krótkim, miękkim futerkiem, duże oczy i małe, stojące uszy. Popularna jako królik wystawowy. Polskie króliki są wspaniałymi zwierzakami, które uwielbiają być głaskane i pozostają czułe przez całe życie od pięciu do sześciu lat. Ta spokojna i przyjazna rasa królików może żyć dłużej, od ośmiu do dziesięciu lat, jeśli zostanie wysterylizowana lub wykastrowana.

Dwarf Hotot

Rasa królików Dwarf Hotot jest łatwa do zidentyfikowania dzięki czysto białej sierści w przeciwieństwie do czarnych oznaczeń oczu, które przypominają eyeliner. Mają krótkie uszy i gęstą, błyszczącą, zwiniętą sierść. Dwarf Hotot zostały opracowane w Niemczech przez połączenie Blanc de Hotot z rasą karłowatą. Popularny jako królik wystawowy. Mają słodki, zabawny i energiczny charakter. Jako zwierzę domowe, kiedy przyzwyczai się do traktowania, są czułe i przyjazne.

Królik lwi

Pochodząca z Belgii rasa królików lwich zyskała odpowiednią nazwę od przypominającej lwią grzywę wełnianego futra, która otacza wysoko osadzoną głowę i szyję. Z krótkimi, futrzanymi uszami i zwartymi, wyprostowanymi ciałami ta mała rasa królików waży nieco poniżej 2 kg. Mają grube futro, które występuje w różnych kolorach. Jedna z najpopularniejszych ras królików domowych, ma otwartą osobowość, energiczne usposobienie i przyjazną naturę, która jest tolerancyjna dla dzieci.

Holland Lop

Opracowana w Holandii jako najmniejsza ze wszystkich ras lop-eared. Mają krępy kształt ciała, dużą głowę i długie, futrzaste uszy, które rozszerzają się u dołu. Ich puszysty, zwinięty płaszcz występuje w różnych kolorach i jest gęsty, średniej długości i miękki. Jedną z najbardziej unikalnych cech jest „korona” futra z tyłu głowy. Żywy, ciekawy i słodki Holland Lop jest wspaniałym zwierzakiem, który uwielbia zabawną interakcję.