Jakie są objawy zatrucia pokarmowego u psa?

U ludzi myślimy o zatruciu pokarmowym jako o spożyciu żywności skażonej bakteriami, wirusami, pasożytami lub toksynami pochodzącymi z tych czynników, co z kolei powoduje, że jesteśmy chorzy. Zobacz jakie są objawy zatrucia pokarmowego u psa.

Objawy zatrucia pokarmowego u psa

Najczęstszymi objawami zatrucia pokarmowego u ludzi są nudności, wymioty, biegunka, gorączka i ból brzucha – wszystko zaczyna się w ciągu kilku godzin od zjedzenia obrażającego produktu.

Z pewnością każdy, kto miał psa, prawdopodobnie doświadczył „radości” niektórych z tych objawów, gdy jego pies zjada coś, czego nie powinien. Więc jeśli nasze psy doświadczają podobnych objawów, to musi to być również zatrucie pokarmowe, prawda?

Czy psy mogą dostać zatrucia pokarmowego?

Cóż, prosta odpowiedź na to bardzo proste pytanie brzmi tak… a także nie. Zatrucie pokarmowe u psów jest nieco bardziej zniuansowaną kwestią. Najczęściej nie jest to prawdziwy przypadek zatrucia pokarmowego, ale raczej niewłaściwe jedzenie, które nie siedzi tak dobrze, jak mogłoby lub powinno. Istnieje kilka elementów, które mogą powodować prawdziwe zatrucie pokarmowe u psów.

Prawdziwe przyczyny zatruć pokarmowych u psów

Musimy być świadomi tego, do czego członkowie naszej futrzanej rodziny mają dostęp w domu lub gdy są na zewnątrz.

Oto kilka rzeczy, które mogą powodować zatrucie pokarmowe u psów:

  • Śmieci i kompost. Nasze psy mogą uważać śmieci za psi przysmak, ale te skażone przedmioty powinny być niedostępne dla członków naszej futrzanej rodziny. Wszelkie zgniłe lub spleśniałe pokarmy mogą powodować zatrucie pokarmowe u psów. Z tego powodu należy również upewnić się, że wiadro kompostowe w kuchni i sterta kompostu na zewnątrz są niedostępne dla zwierząt. Kiedyś leczyłem psa, który zmarł po tym, jak najechał na kupę kompostu sąsiada. Śmieci mogą również zawierać bakterie, które mogą prowadzić do poważniejszych chorób.
  • Martwe zwierzęta. Będziesz chciał się upewnić, że twój pies nie może złapać martwych lub rozkładających się przedmiotów znalezionych w lesie lub na poboczu drogi. Przedmioty te mogą przenosić poważne bakterie lub pasożyty, które mogą powodować rozstrój żołądka, a w niektórych przypadkach bardzo poważne choroby.
  • Masa kałowa. Każda odmiana kału (która wydaje się tak kusząca dla tak wielu psów) może powodować poważne rozstrój żołądka.
  • Wycofana karma dla psów lub smakołyki. Powinieneś również zwracać uwagę na wycofane z rynku karmy lub smakołyki dla psów, które mogą spowodować zachorowanie Twojego szczeniaka.
  • Surowe/niedogotowane jedzenie. Chociaż jest to niedawna modna dieta, surowe/niedogotowane mięso, jajka i kości mogą powodować poważne choroby, jeśli nie są odpowiednio traktowane. Oprócz tego, że mogą powodować zatrucie pokarmowe, kości mogą również potencjalnie tworzyć ciała obce, które wymagają chirurgicznego usunięcia.