Kociaki syjamskie – charakterystyka rasy

Kot syjamski jest bystrym, inteligentnym kotem o przystojnym wyglądzie i uroczej osobowości, który nie może nie przyciągać wielbicieli, gdziekolwiek się pojawi. Te koty są znane z tego, że są raczej „psie” i uwielbiają uwagę – ludzkie uczucia to jedna z rzeczy, których ta rasa nie ma dość.

Kociaki syjamskie – wygląd zewnętrzny

Kociaki syjamskie mają szczupłą, długą sylwetkę o szczupłych, ale muskularnych ciałach. Jego długie, cienkie kończyny i ogony w połączeniu z kontrastowym wzorem kolorystycznym sprawiają, że jest natychmiast rozpoznawalny. Jego kolorowe płaszcze dają iluzję tajemniczości, z przyciemnionym futrem przypominającym maskaradę przy twarzy, uszach, nogach i ogonie.

Ze względu na swoją genetykę rasa ta zawsze będzie miała przenikliwe niebieskie oczy (które czasami mogą być nieco zezowate), co dodaje jej uderzającego, eleganckiego wyglądu. A ze względu na krótką, jasną sierść, która nie rzuca dużo, koty syjamskie mogą być dobrym wyborem dla alergików.

Chociaż możesz sobie wyobrazić kota syjamskiego jako kremowego z ciemnymi kolorami, w rzeczywistości istnieją cztery kombinacje kolorystyczne, które te kotki mogą być: seal point (typowe ciało płowe lub kremowe z ciemnym kolorem seal colorpoint), chocolate point (ciało kości słoniowej z ciemnobrązowym kolorem), niebieski point (ciała jasnosrebrne do ciemnego, szaro-niebieskiego colorpoint) i lilac point (jasnokremowe ciała z różowo-szarą colorpoint). Wszystkie są tak piękne, że możesz pokusić się o zaadoptowanie jednego z nich!

Koty syjamskie – Temperament

Osobowość kota syjamskiego jest przyjazna, czuła, towarzyska i towarzyska. Ta piękna rasa jest również jedną z najinteligentniejszych w okolicy. Syjamczyk kocha ludzi i ufają mu, a także rozwija się dzięki mnóstwu pozytywnych interakcji międzyludzkich. Jest też bardzo wrażliwy i weźmie sobie do serca każde szorstkie słowa. Jak w przypadku każdego zwierzaka, używaj pozytywnego wzmocnienia, gdy uczysz go korzystania z kuwety lub uczysz, że kanapa nie jest zabawką do drapania.

Ponieważ tak bardzo kochają swoich ludzi, te koty uwielbiają się przytulać i być trzymane. I chociaż czasami potrzebują przestrzeni, aby robić swoje, dla Syjamczyków „robienie własnych rzeczy” zwykle oznacza spędzanie czasu kilka stóp dalej, a nie tuż nad tobą.

Koty syjamskie mają również reputację rozmówców, głośno miauczących do swoich właścicieli. Chociaż, ponieważ każdy kot jest indywidualnością, nie każdy jest rozmowny.

Koty syjamskie – Potrzeby życiowe

Te koty, zwłaszcza kocięta syjamskie, mają zaskakującą ilość energii w tak małych futrzastych ciałach. To rasa, która będzie wymagała wielu interakcji i stymulacji umysłowej, aby być zdrowym. To nie są koty kanapowe.

Wyjątkowa inteligencja Syjamczyków oznacza, że ​​będziesz musiał obdarzać ich czułością, aby nie czuli się zaniedbani. Zaadoptowanie pary kotów syjamskich lub przywiezienie do domu kota syjamskiego i innej rasy zapewni mu rozrywkę — nikt nie może się oprzeć towarzyszowi zabaw 24/7!