Labrador waga dorosłego psa – różnica między samicą, a samcem

Waga labradora różni się w zależności od wieku psa, etapu rozwoju i jego typu. Pomożemy Ci ustalić, czy Twój pies musi schudnąć, czy przytyć. Może być trudno określić, jaka jest właściwa waga dla konkretnego szczenięcia. Nie tylko budowa ciała, ale także wiele innych czynników określa właściwą wagę dla indywidualnego psa. Labrador waga dorosłego psa – jaka jest prawidłowa?

Ile ogólnie ważą labradory?

Samce labradorów ważą od 60 do 80 funtów, podczas gdy samice ważą od 27 do 36 kilogramów. Ale wiele zdrowych labradorów wykracza poza te średnie. Dlatego ważne jest, aby spojrzeć na cały obraz. Dowiedzmy się, co musisz wiedzieć, jeśli chodzi o wagę Twojego Labradora.

Labrador waga dorosłego psa, a szczeniaka

Labradory występują w różnych rozmiarach. Tak więc średnie wartości wagi Labradora mogą być mylące. Jako bardzo przybliżony przewodnik, dorosła samica labradora może ważyć od 25 do 32 kilogramów. Dorosły samiec labradora waży 30 – 37 kilogramów.
Waga samicy labradora będzie średnio niższa niż waga męskiego labradora, ale jak widać, istnieje znaczna różnica. Ale labradory występują również w kilku różnych typach, a jego typ będzie miał wpływ na jego idealną wagę labradora.

Ile waży labrador w szczytowej kondycji?

Objętość na objętość, mięsień waży więcej. Warto więc mieć na uwadze, że bardzo sprawny pies będzie miał więcej mięśni i może ważyć więcej niż niesprawny pies o podobnych wymiarach. Z tych powodów po prostu nie jest możliwe podanie „zasady kciuka” dotyczącej wagi dorosłego labradora. O ile pies nie jest rażąco otyły lub rozpaczliwie chudy, łuski mogą nie być dokładnym odzwierciedleniem stanu zdrowia psa.

Idealna waga labradora

Sposobem na skuteczną ocenę, czy twoje labrador ma idealną wagę, nie jest przez wagę. To przez dotyk i wygląd. Twój pies powinien mieć „talię”. Nie powinieneś widzieć żeber, ale jeśli mocno naciskasz po jego bokach, powinieneś czuć, jak twoje palce obijają się o nie.

Jak często ważyć szczeniaka?

W pewnym stopniu informacje te dotyczą zarówno szczeniąt, jak i dorosłych. Ludzie często bardzo martwią się wagą swojego szczeniaka. Ale w większości przypadków tak naprawdę nie jest konieczne ważenie szczeniaka codziennie, a nawet co tydzień! Nie więcej niż ważyłbyś swoje trzyletnie dziecko dziennie, a nawet tygodniowo. Są jednak wyjątki.

Czy powinienem zważyć psa?

Być może będziesz musiał zważyć psa, jeśli potrzebuje pomocy medycznej. Ustalenie odpowiedniej dawki niektórych leków wymaga znajomości dokładnej wagi pacjenta. Ale w tym przypadku Twój weterynarz prawdopodobnie zrobi to za Ciebie podczas swoich badań kontrolnych i ocen.

Głównym powodem ważenia psa jest strata lub zysk. Próbujesz przybrać na wadze bardzo chudego szczeniaka? Możesz przez chwilę sprawdzać swoje postępy poprzez regularne ważenie, aby upewnić się, że wystarczająco przybierają na wadze. Próbujesz pomóc swojemu dorosłemu labradorowi w zmniejszeniu masy ciała? Cotygodniowe sprawdzanie ich wagi pomoże Ci wiedzieć, że Ci się udaje, a także kontrole wizualne.