Pies maltańczyk opinie

Maltańczyk, jedna z najjaśniejszych, najsłodszych i najłagodniejszych ras psów, jest niezwykle zabawny i lubi gry sprytne i zręcznościowe, takie jak wyciągnij ukrytą zabawkę spod szafki łapą… a następnie wepchnij ją z powrotem!

Ten ciekawy, szybko poruszający się piesek nie potrzebuje dużo ćwiczeń na świeżym powietrzu, ale lubi biegać po podwórku i towarzyszyć ci na spacerach.

Większe psy mogą postrzegać go jako przysmak, dlatego maltańczyk musi być zawsze na smyczy lub na ogrodzonym terenie dla własnego bezpieczeństwa. Ogrodzenia powinny być trzykrotnie sprawdzane pod kątem niewielkich szczelin, co byłoby w porządku dla większych psów, ale przez które maltańczyk nie mógłby się przeciskać.

Maltańczyki są na ogół pokojowo nastawione do świata, co oznacza, że ​​nie są z natury dominujące ani agresywne. Niektóre są bardziej pewne siebie i przyjaźne, inni są bardziej ostrożne lub zdystansowane. Ogólny temperament maltańczyków zależy w pewnym stopniu od genetyki. Ale wraz z genami, które odziedziczył, sposób wychowania maltańczyka będzie również miał duży wpływ na jego wyniki.

Wszystkie psy, niezależnie od ich wielkości, powinny być uczone chodzenia na własnych czterech łapach, wykonywania poleceń i pokojowego współżycia ze światem. To tworzy pewnego siebie, stabilnego maltańczyka.

Teraz musisz podjąć środki ostrożności! Rzeczywiście, wszędzie czają się niebezpieczeństwa dla tych małych psów. Sztuką jest pozwolić maltańczykowi chodzić samemu tak dużo, jak to możliwe, jednocześnie zachowując orle oko na prawdziwe niebezpieczeństwo.

Dobrą wiadomością jest to, że maltańczyki są bardzo wrażliwi i reagują na trening. W rzeczywistości wiele maltańczyków wyróżnia się w rywalizacji w posłuszeństwie i zwinności. Poznaj pies maltańczyk opinie.

 

Zalety maltańczyka:

  • Dobry
  • Jedna z najmniejszych ras
  • Żywy, zabawny, zabawny, czuły
  • Zwykle pokojowy z nieznajomymi i innymi zwierzętami
  • Linieje bardzo lekko (często dobry wybór dla alergików)
  • UWIELBIA ciepłą słoneczną pogodę
  • Zwykle żyje długo

 

Wady maltańczyka:

  • Fizycznie delikatny, wymagający dużego nadzoru i monitorowania
  • „Lęk separacyjny” (destruktywność i ujadanie) zbyt często pozostawiony samemu sobie
  • Częste czesanie/czesanie/przycinanie lub regularne strzyżenie sierści

 

Pies maltańczyk opinie

Maltańczyk jest żywy, wesoły i energiczny. Są łagodne, ufne i oddane swojemu panu. Ze względu na wysoki poziom inteligencji maltańczyki łatwo przyswajają sztuczki. Są odważne i szczekają, jeśli usłyszą podejrzany dźwięk. Dobrze dogadują się z innymi zwierzętami i zwierzętami domowymi. Chociaż są bardzo dobre w kontaktach z dobrymi dziećmi, mogą narzekać na nierozważne dzieci. Mogą być wybrednymi zjadaczami, a ciastka dla małych psów powinny być włączone do ich diety, aby zachować mocne i zdrowe zęby. Jeśli Maltańczyk jest nadmiernie rozpieszczany lub zaniedbany, może stać się zazdrosny i niestabilny.

Maltańczyk powinien dobrze sobie radzić z wysokiej jakości karmą dla psów, niezależnie od tego, czy jest produkowana komercyjnie, czy przygotowywana w domu pod nadzorem i zgodą weterynarza. Każda dieta powinna być dostosowana do wieku psa (szczeniaka, dorosłego lub seniora). Niektóre psy mają skłonność do nadwagi, więc obserwuj spalanie kalorii i wagę swojego psa. Smakołyki mogą być ważną pomocą w treningu, ale podawanie zbyt wielu smakołyków może powodować otyłość. Dowiedz się, które pokarmy dla ludzi są bezpieczne dla psów, a które nie. Skontaktuj się z weterynarzem, jeśli masz jakiekolwiek obawy dotyczące wagi lub diety psa. Czysta, świeża woda powinna być dostępna przez cały czas.