Największe psy rasowe

Zakres wielkości, kształtu, koloru, osobowości i celu, w jakim psy są hodowane, jest oszałamiający. Przez stulecia różne psy w różnych lokalizacjach geograficznych były tresowane przez ludzi do odgrywania określonych ról, od myśliwego do stróża, od pasterza do towarzysza.

Największe psy rasowe

W przypadku niektórych z tych ras rozmiar był ważnym graczem w poszukiwaniu doskonałości, niezależnie od tego, czy chodziło o polowanie na większą lub szybszą zwierzynę, czy pilnowanie domu z większym zastraszeniem, czy nawet po prostu o to, by przetrwać w lodowatych miejscach. Spośród setek ras psów na całym świecie oto największe psy rasowe.

Dog Niemiecki

Dog niemiecki jest powszechnie uznawany za największą rasę psów, przynajmniej pod względem wzrostu.
Dog niemiecki jest rasą pochodzenia niemieckiego, a jego niemiecka nazwa Deutsche Dogge oznacza mastif niemiecki. Jednak zanim założyły oficjalne korzenie w Niemczech, psy, które ostatecznie stały się rasą doga niemieckiego, pochodziły z krzyżówki mastifów angielskich i wilczarzy irlandzkich.
Chociaż nie są to najcięższe psy, osiągające około 45-54 kg, należą do najwyższych. Przeciętny dog ​​niemiecki ma około 71-76 cm wzrostu, ale często może być wyższy. Rekordzistą świata w kategorii najwyższego psa był dog niemiecki o imieniu Zeus, który miał zdumiewające 111 cm wzrostu. Jednak te duże psy wymieniają długowieczność ze względu na swój rozmiar i żyją tylko od 6 do 8 lat. Zeus zmarł ze starości w wieku zaledwie 5 lat.

Mastif neapolitański

Rasy mastifa są z pewnością jednymi z największych ras psów pod względem czystej masy. Mastif neapolitański pochodzi z południowych Włoch. Używany jako pies stróżujący, przeciętny samiec mastiffa ma od 66 do 78 cm wzrostu i waży spore 68 kg. Samice są zwykle nieco mniejsze, są o kilka cm krótsze i ważą około 49 kg.
Rasa ta znana jest z tego, że jest nieustraszona i chroni dom i rodzinę, co czyni ją idealnym psem stróżującym – ale nie idealnym systemem ostrzegawczym. Mastiffy wydają się być ciche i znane są z tego, że podkradają się do intruzów, a nie szczekają, aby ich ostrzec. Ze względu na ochronny charakter rasy z pewnością nie chcesz stać pomiędzy tymi psami a ich rodziną, co sprawia, że ​​ten pies jest rasą tylko dla właścicieli dobrze zorientowanych w szkoleniu psów i potrafiących poświęcić wiele czasu potrzebnego na socjalizację.

Czart szkocki

Wracając do długonogich ras, czart szkocki zdradza swój cel i pochodzenie w swojej nazwie. Pochodząca ze Szkocji na długo przed zapisami historycznymi rasa jest jęczakiem, niegdyś wykorzystywana do polowania na jelenie i łatwego ścigania zdobyczy. Są większe i cięższe niż greyhoundy, ale podobnie zbudowane, z chudym ciałem przeznaczonym do szybkości.
Czarty szkockie mogą mieć nawet 81 ​​cm wzrostu i ważyć nawet 49 kg. Chociaż nie są one dziś używane do polowań na jelenie, rasa jest utrzymywana przy życiu przez entuzjastów, którzy używają ich do pokazów, a w niektórych miejscach do łowienia na przynęty: