Pies dog angielski

Znasz klasycznego buldoga angielskiego, kiedy go widzisz. Jest charakterystycznie grubokościsty, głupkowaty i pełen miłości. Chociaż pierwotnie były hodowane jako psy bojowe – a później stały się światowym symbolem wytrzymałości i wytrwałości – buldog ewoluował w łagodnego, zorientowanego na rodzinę psa, który po prostu chce oglądać świat w zaciszu swojego łóżka. Prawdopodobnie zobaczysz tę przystojną rasę w telewizji, patrolującą linię boczną na meczach futbolu szkolnego lub koszykówki, lub w filmach, słynną z prób powstrzymania napompowanej ciotki Marge przed odlotem.

Pies dog angielski – wygląd zewnętrzny

Buldogi angielskie (znane również jako buldogi brytyjskie) są prawdopodobnie pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, gdy ktoś mówi „buldog”. Są to psy średniej wielkości z mocnymi, krótkimi kończynami i szerokim topornym ciałem. To muskularni chłopcy i dziewczęta. Podstawową cechą jest ich ogromny dolny czubek, a czasami szczenięta „zawieszają kieł”.
Są również znane ze zwisającej skóry, sznurka do nosa i pomarszczonej twarzy. Buldogi angielskie siedzą nisko nad ziemią i mają szerokie ramiona, dwie cechy, które przydawały im się w ich historii walk psów. Ich oczy zawsze powinny być ciemnobrązowe lub czarne.
Nie pomylisz buldoga angielskiego z innymi członkami rodziny buldogów. Buldog francuski jest mniejszy niż pies dog angielski i ma wysokie uszy nietoperza. Buldog amerykański jest wysportowanym, wszechstronnym psem pracującym o dłuższych nogach i szczuplejszym ciele, stworzonym do pilnowania, polowania lub uprawiania roli. Olde English Bulldogge, większa, bardziej muskularna mieszanka buldogów angielskich, pitbulterierów, buldogów amerykańskich i bullmastiffów, jest najmniej powszechnym buldogiem.

Temperament

Temperament buldoga jest o wiele bardziej przyjazny i głupkowaty, niż może się wydawać. Chociaż fizycznie są przerażające, buldogi są w rzeczywistości niezwykle przyjazne dla rodziny i dzieci. Jeśli chodzi o temperament, są cudownie słodkie, jeśli są wcześnie uspołecznione, w przeciwnym razie staną się terytorialne i nie do opanowania z innymi psami i zwierzętami. Chociaż ogólnie są zgodne z ludźmi, mogą również bronić się przed nieznajomymi, jeśli nie są pozytywnie uspołecznione z ogólnymi wydarzeniami codziennego życia.
Szczenięta buldogów muszą mieć dużo kontaktu z dziećmi, ludźmi i zwierzętami, aby uzyskać charakterystyczną, wyluzowaną postawę. Im więcej pozytywnych interakcji mają z nowymi sytuacjami, tym lepiej będą. Buldog rzadko jest agresywny. W rzeczywistości jest prawie głupi. Nie zawsze rozumie, co mówisz, ale na swój sposób jest miły i szczery.