Pies jack russell terrier opinie

Jeśli jakikolwiek pies może przebić silny popęd zdobyczy, determinację i intensywność Jacka Russella Terriera – cóż, może to być tylko kolejny Jack Russell. Ta bystra, mądra, atletyczna rasa jest na szczycie wszystkiego, co dzieje się w jego otoczeniu.

Samotny lub spokojny tryb życia nie jest odpowiedni dla Jacka Russella Terriera. Wymaga pełnego uczestnictwa w rodzinie i energicznych codziennych zabaw, zwłaszcza pogoni za piłką, którą ma pasję, a nawet obsesję. Zbyt mało ćwiczeń, zbyt mało towarzystwa i zbyt mała stymulacja umysłowa szybko doprowadzi do znudzenia, co z kolei doprowadzi do destrukcyjnych zachowań. JRT nie są psami mieszkalnymi ani nie są odpowiednie dla osób, które dużo pracują.

Większość Jack Russell Terrierów jest szczęśliwych i przyjaźnie nastawionych do nieznajomych. Ale w obecności dziwnych psów trzymaj je blisko i pod kontrolą. Jeśli drugi pies ma własne maniery, Jack Russell zwykle będzie trzymał się filozofii „żyj i pozwól żyć innym”. Ale niektórzy Jack Russells są tak zuchwali i nieustraszeni, że zmierzą się z Rottweilerem, jeśli nawet spojrzy na nich zezowatymi oczami.

Pies jack russell terrier opinie

Dwóch Jack Russell Terrierów (niezależnie od płci czy wieku) nigdy nie powinno być razem. Przez chwilę może się wydawać, że wszystko idzie dobrze – nawet przez długi czas. Ale w przypadku tej rasy pozornie przyjazny związek może nagle przerodzić się w śmiertelną walkę o coś tak nieszkodliwego jak posiadanie zabawki do żucia. Jeśli trzymasz dwa Jack Russellsy, najbezpieczniej jest je rozdzielić, kiedy wychodzisz z domu.

Jak już zapewne zgadłeś, małe zwierzęta, które biegają, piszczą lub trzepoczą, prawdopodobnie nie wytrzymają godziny. Instynkty poszukiwawcze i myśliwskie Jack Russell Terrierów są legendarne. Te psy „padną na ziemię” po wszystkim, co się poruszy, i pozostaną w dziurze lub przy dziurze przez wiele godzin, a nawet dni. Oczywiście JRT to entuzjastyczni kopacze i szczekacze!

Jack Russell Terrier jest bardzo inteligentny i może nauczyć się prawie wszystkiego – bardzo, bardzo szybko. Najtrudniejszą częścią treningu Jacka Russella jest przekonanie tego wesołego, ale asertywnego małego faceta, że ​​faktycznie musi ROBIĆ to, czego się nauczył, kiedy tak mówisz, nawet jeśli nie jest w nastroju. Na szczęście, jeśli oferujesz odpowiednią kombinację ćwiczeń fizycznych, stymulacji umysłowej, godzin spędzonych w towarzystwie i pewnego przywództwa, Jack Russell zwykle jest skłonny to zrobić. Pies jack russell terrier opinie – poznaj wady i zalety tej rasy.

Jeśli chcesz psa, który…

 • Jest mały, wytrzymały i naturalnie wygląda
 • Jest jedną z najbardziej energicznych, najbardziej zdeterminowanych i najbardziej intensywnych ze wszystkich ras
 • Jest niezwykle czujny i jest zapalonym psem stróżującym, ale nadal jest towarzyski z nieznajomymi
 • Przy odpowiednim postępowaniu jest najbystrzejszym i najłatwiejszym do wyszkolenia ze wszystkich terierów, uwielbia uczyć się sztuczek i DOSKONAŁOŚĆ w aktywnościach konkurencyjnych, takich jak zwinność i flyball

Pies Jack Russell Terrier może być właśnie dla Ciebie.

Jeśli nie chcesz mieć do czynienia z…

 • Dynamiczny temperament teriera (pełny opis poniżej)
 • Zapewnienie dużej ilości ruchu i ciekawych rzeczy do zrobienia
 • Awanturnictwo i destruktywność, gdy NIE daje się wystarczająco dużo ćwiczeń lub ciekawych rzeczy do zrobienia!
 • Bardzo silne instynkty pogoni
 • Kopanie dołków
 • Korowanie
 • Ciągłe linienie (wszędzie dużo siwych włosów)
 • gryzienie rzeczy, noszenie rzeczy dookoła, wysuwanie rąk podczas zabawy
 • Potencjalna agresja wobec innych zwierząt

To ta rasa nie jet dla Ciebie.