Jak powinno wyglądać żywienie u rasy yorkshire terrier?

Pieski rasy yorkshire terrier to zwykle żywe i bystre zwierzęta, które wymagają dużej dawki ruchu. Psy te zazwyczaj mierzą w kłębie od 15 do 25 centymetrów, a prawidłowa waga od dwóch do trzech kilogramów. Zwierzęta te posiadają długą i gładką sierść i są całkowicie pozbawione podszerstka. Z uwagi na fakt, że włosy rosną przez całe życie pieska to należy pieczołowicie o nie dbać.

Jakie są wymagania żywieniowe rasy yorkshire terrier?

Piesek rasy york nie potrzebuje wielu kalorii dziennie. Jednak w stosunku do rasy yorkshire terrier żywienie musi uwzględniać jego wymagania żywieniowe. Przede wszystkim dieta tej rasy  musi być wysokiej jakości, dzięki czemu mały pupil będzie miał sporo energii oraz będzie zdrowy. W diecie należy uwzględnić odpowiednie proporcje białka, węglowodanów, błonnika witamin i minerałów.

Ile kalorii należy dostarczyć pieskowi rasy yorkshire terrier?

W przypadku mało aktywnych piesków wystarczająca ilość kalorii to 150 kalorii dziennie. Natomiast przy większej aktywności fizycznej należy dostarczyć zwierzakowi około 200 kalorii. Z powodu małego żołądka tej rasy pokarm należy podzielić na kilka posiłków dziennie. Szczeniak rasy york potrzebuje więcej pokarmu, gdyż około 400 kalorii dziennie. Dobierając ilość pokarmu dla psa każdego dnia należy wziąć pod uwagę wagę i wielkość psa.

Jak często podawać pokarm szczeniakom rasy yorkshire terrier?

Młode pieski mają inne potrzeby niż dorosłe yorki. Odpowiednio zbilansowana i zdrowa dieta ma duży wpływ na rozwój szczeniaków i ich ogólny stan zdrowia. Za dorosłego yorka jest uznawany pies, który ukończył 10 miesięcy. Szczeniaki do 3 miesięcy życia powinny mieć stały dostęp do pożywienia.  Należy jednak usuwać z miski stare resztki jedzenia. Natomiast york, który ma już powyżej 3 miesięcy powinien zjadać 4 wcześniej zaplanowane posiłki każdego dnia. Do diety takiego pupila można też dołączyć suche przysmaczki. Pieski, które żyją już dłużej niż rok muszą zjadać posiłki 3 razy dziennie, jednak, gdy podawana jest im spora ilość suchych przysmaków można zredukować ilość posiłków do 2 razy dziennie.

Jak ustalić ilość pokarmu dla pieska rasy yorkshire terrier?

Chcąc ustalić ilość dziennej karmy dla yorka należy przede wszystkim określić wagę pieska, następnie z etykiety gotowej karmy dla psów trzeba spisać dzienne zapotrzebowanie, które dzielimy przez ilość posiłków. Uzyskany wynik to ilość gram karmy, którą powinien otrzymać pupil w trakcie jednego posiłku. Ilość karmy należy odmierzyć z pomocą wagi kuchennej, aby nie zaburzać diety psa. W przypadku rasy yorkshire terrier żywienie musi być właściwie dopasowane.