Jak wyglądają zachowania królika miniaturki?

Króliki mają wiele interesujących zachowań i dziwactw mowy ciała. Co oznaczają różne rodzaje zachowań, postaw i działań królika? Oto krótki przewodnik po niektórych typowych zachowaniach królików. Jak wyglądają zachowania królika miniaturki?

Królik skacze lub tańczy

Skakanie lub taniec to oznaka czystej radości i szczęścia. „Taniec” królika może obejmować skakanie, robienie binky (podskakiwanie prosto w górę i obracanie się w powietrzu) ​​i bieganie.

Zachowania królika miniaturki

Króliki pocierają podbródki (które zawierają gruczoły zapachowe) o przedmioty, aby uzyskać na nich zapach. To zachowanie wskazuje, że elementy do nich należą, a także określa ich terytorium. Zapach jest niewyczuwalny dla ludzi.

Pochrząkiwanie

Dlaczego króliki chrząkają? Jeśli twój królik chrząka, zwykle oznacza to, że jest zły – i prawdopodobnie czuje się zagrożony. Czasami po chrząknięciu następuje ugryzienie lub ugryzienie. Niektóre króliki nie lubią, kiedy przestawiasz ich klatki podczas sprzątania; mogą chrząkać, szarżować, a nawet szczypać, gdy próbujesz. Są stworzeniami z przyzwyczajeniami i kiedy już wszystko zrobią dobrze, lubią, gdy tak pozostają.

Tupanie

Kiedy królik tupie, oznacza to, że jest przestraszony, szalony lub wyczuwa niebezpieczeństwo (rzeczywiste lub wyimaginowane).

Miękki lub głośny dźwięk zgrzytania zębami

Króliki mogą delikatnie zgrzytać zębami, gdy są zadowolone (na przykład, gdy je głaszczesz). Głośne zgrzytanie zębami może jednak wskazywać, że królik cierpi lub jest chory. Zabierz swojego królika do weterynarza, jeśli usłyszysz głośne zgrzytanie zębami.

Królik krążący wokół twoich stóp

Kiedy królik krąży po stopach lub nogach danej osoby, to zachowanie zwykle wskazuje na zachowanie seksualne lub godowe (nawet gdy królik jest wykastrowany). Zasadniczo oznacza „Kocham cię”.

Bawi się

Jak bawią się króliki? Cóż, lubią popychać lub rzucać przedmiotami. Mogą też szaleńczo biegać po domu, wskakiwać i wyskakiwać z mebli oraz zachowywać się jak dzieci, które wypiły za dużo cukru. Króliki uwielbiają zabawki, a niektóre z nich bawią się godzinami ulubioną zabawką.

Podgryzanie

Ugryzienie królika jest delikatniejsze niż ugryzienie. Króliki będą skubać, aby zwrócić twoją uwagę lub grzecznie poprosić cię o zejście im z drogi. Króliki zwykle nie gryzą, ale jeśli ktoś to robi, to na ogół nie oznacza to, że cię nienawidzi. Istnieje wiele powodów, które mogą spowodować ugryzienie królika; na przykład może ugryźć, jeśli go złapiesz lub zaskoczysz. Królik może również przypadkowo ugryźć podczas szarpania za nogawkę spodni. Innym powodem, dla którego króliki gryzą, jest to, że mają słabe widzenie z bliska, więc mogą myśleć, że zbliżający się do nich palec to jedzenie — lub drapieżnik.
Aby powstrzymać ukąszenia królika, natychmiast wydaj przenikliwy krzyk, gdy zostaniesz ugryziony. Króliki robią to, gdy są zranione. Ponieważ zwykle nie zamierzają cię skrzywdzić, będą zdziwieni, że krzyknęłaś i zwykle przestaną to zachowanie po kilku razach.