Duże psy dla alergików – jaką rasę wybrać?

Znalezienie dużego psa z alergią może być wyzwaniem! Jeśli cierpisz na alergie, ale chcesz mieć futrzanego towarzysza w swoim życiu, powinieneś zwrócić się do hipoalergicznych psów.

Hipoalergiczne psy powodują minimalne reakcje alergiczne u ludzi. I chociaż żaden pies nie może być prawdziwie hipoalergiczny, więcej ulgi może znaleźć u psów sklasyfikowanych jako hipoalergiczne. Jakie duże psy dla alergików będą odpowiednie?

Co sprawia, że ​​pies jest hipoalergiczny?

Zazwyczaj alergie psów są spowodowane przez sierść psa. Wyobraź sobie, że jesteś uczulony na kwiaty. Kiedy jesteś w domu, prawdopodobnie nie odczuwasz alergii tak silnie, jak przebywanie w ogrodzie otoczonym kwiatami. Teraz wyobraźmy sobie, że ktoś wnosi kwiaty do środka, ale nie tylko to, rozsypują płatki wokół domu. Prawdopodobnie zaczniesz odczuwać, że twoje nieznośne alergie się nasilają.

Kiedy pies zrzuca sierść, łupież na jego sierści rozprzestrzenia się po całym domu, a ponieważ sierść psa może chować się w pęknięciach i szczelinach, trudno jest w pełni posprzątać. W ten sposób twoje alergie zaczną szaleć. Hipoalergiczne psy albo nisko wydalają (zapobiegając rozprzestrzenianiu się łupieżu w domu), mają niski poziom łupieżu lub jedno i drugie. Chociaż żaden pies nie może być w 100% hipoalergiczny, alergicy mogą odczuć znaczną ulgę od psów hipoalergicznych! Istnieje wiele małych, hipoalergicznych ras psów, ale co z dużymi psami? Oto kilka najlepszych hipoalergicznych ras psów, które możesz rozważyć jako zwierzę domowe!

Duże psy dla alergików

  1. Portugalski pies wodny

Portugalskie psy wodne to duże psy, które się nie linieją. Początkowo hodowano je, aby pomagać rybakom zagarniając ryby w sieci. Portugalski pies wodny to aktywny pies, który wymaga wielu codziennych ćwiczeń. Stanowią doskonałego psa stróżującego ze względu na swój rozmiar, a także wysoki intelekt, co czyni go doskonałym dodatkiem do większości rodzin.

  1. Irlandzki spaniel wodny

Irlandzkie spaniele wodne to duże psy. Irlandzkie spaniele wodne są dobrze znane ze swojego wysokiego poziomu zdolności adaptacyjnych i zdolności do bycia doskonałym towarzyszem. Nie są jednak odpowiednie dla wyluzowanych właścicieli. Ten duży pies potrzebuje stałej socjalizacji i codziennych spacerów.

  1. Pudel

Pudle to duże psy, które się nie linieją. Pudel to ulubiony duży hipoalergiczny pies. Pudle są wyjątkowymi zwierzakami ze względu na ich przyjazny i zabawny charakter. Mogą też być żywe i inteligentne! Pudle są bardzo inteligentne i można je trenować. Jednak pudle są znane ze zdolności do skakania wysoko, dzięki czemu wysokie ogrodzenie jest koniecznością na podwórku. Pudel jest również aktywny i nie będzie odpowiedni dla wyluzowanych właścicieli. Uwaga: pudel jest dostępny we wszystkich rozmiarach, od miniaturowych po standardowe. Wszyscy mają ten sam temperament, chociaż większe mogą wymagać więcej utrzymania niż reszta!

  1. Sznaucer olbrzym

Inna popularna, hipoalergiczna rasa psów, sznaucer olbrzym, jest zwykle hodowana jako pies pasterski lub stróżujący ze względu na ich zastraszające rozmiary. Sznaucery olbrzymie nie zrzucają dużo, ale nadal zrzucają trochę futra. Chociaż są dobrymi psami stróżującymi, często mogą być uparte i trudne do wyszkolenia. Ponadto, jeśli masz w domu małe dzieci, możesz przeprowadzić szkolenie z psem, zanim przedstawisz je psu. Ciekawostka: sznaucery olbrzymie były używane podczas pierwszej i drugiej wojny światowej jako psy posłańców!

  1. Samojed

Uwielbiamy Samoyed za prosty, biały podwójny płaszcz, który nadaje mu anielski wygląd. Samoyed to hipoalergiczna rasa psów łatwa do trzymania w domu, ale z pewnym zastrzeżeniem. Widzisz, Samoyed uwielbiają przebywać wśród ludzi i nie reagują zbyt dobrze, jeśli brakuje ludzkiego towarzystwa. W związku z tym zachęcamy do dostarczania Samoyedom inteligentnych zabawek dla psów, aby pies mógł być zajęty, podczas gdy Ty nie możesz się nim opiekować.