Kot rasa angielska – charakterystyka

Koty brytyjskie krótkowłose to jedna z najstarszych uznanych ras kotów, początkowo uważana za sprowadzoną do Wielkiej Brytanii przez Rzymian. Cenione za miękkie, pluszowe płaszcze i zaokrąglone ciała, brytyjskie krótkowłose można prawie pomylić z żywymi pluszowymi misiami.
Jedna z najpopularniejszych ras kotów na świecie, kot rasa angielska, ma odpowiednią nazwę. Nie tylko mają gruby, miękki, krótki płaszcz, ale mają też przyjazną, ale bezsensowną – czyli raczej brytyjską – wrażliwość na życie. Brytyjskie koty krótkowłose są idealnymi kotami rodzinnymi i lubią przebywać ze swoimi właścicielami, ale mogą kręcić nosem, gdy są zbyt mocno trzymane lub przytulane.
Ta piękna rasa występuje w szerokiej gamie kolorów i wzorów, ale tradycyjny brytyjski krótkowłosy jest owinięty w niebieskie futro. Najlepsza część: ten średni i duży kot ma niewiele problemów zdrowotnych.

Kot rasa angielska – wygląd zewnętrzny

Brytyjskie krótkowłose są cenione nie tylko za wyluzowane podejście do życia, ale także za gęstą, gęstą sierść, która ma niemal każdy kolor i wzór. Koty niebiesko-szare, często nazywane brytyjskimi bluesami, są prawdopodobnie najpopularniejszym wyborem kolorystycznym wśród brytyjskich hodowców krótkowłosych.
Ale oprócz zwykłego niebieskiego płaszcza, rasa ta jest łatwa do rozpoznania ze względu na grube nogi, szerokie klatki piersiowe, zaokrąglone głowy i pucołowate policzki, które można całkowicie uszczypnąć. Brytyjskie krótkowłose o niebieskiej sierści mają odważne pomarańczowo-bursztynowe oczy, ale osoby o innych kolorach sierści mogą mieć zielone, miedziane, bursztynowe lub niebieskie oczy.
Te cudowne koty wymagają szybkiego szczotkowania tylko raz w tygodniu, aby ich sierść była wolna od luźnych włosów i brudu. Brytyjskie krótkowłose to duża rasa kotów.

Temperament

Jeśli chodzi o temperament, brytyjskie krótkowłose są trudne do pobicia: są aktywne, ale nie hałaśliwe, są czułe, ale nie mdłe, i są mądre, ale nie czują potrzeby popisywania się, wymyślając, jak otworzyć twoja lodówka. Koty brytyjskie krótkowłose są łatwe i traktują każdego członka rodziny (w tym psy i inne koty) jak dobrego przyjaciela, zwłaszcza jeśli są socjalizowane jako kocięta.
Ta szczęśliwa rasa uwielbia zabawę tak samo jak noc przed telewizorem. Brytyjskie krótkowłose są ambiwertami: lubią uwagę, ale także cenią przestrzeń osobistą i mogą kręcić nosami, gdy są zbyt mocno trzymane lub przytulane.

Potrzeby życiowe

Podobnie jak większość kotów, brytyjskie krótkowłose nie są zbyt wybredne w kwestii tego, gdzie mieszkają – o ile mają kochających właścicieli, którzy poświęcają czas na interakcję z nimi. Brytyjskie krótkowłose są złotym środkiem między zabawą a chęcią drzemki na słońcu przez cały dzień. Oznacza to, że zawsze jest gotowy na zabawę w pogoń za myszką, ale nie musisz się martwić, że wpadnie w kłopoty, gdy będziesz w pracy (zwłaszcza, jeśli dasz mu mnóstwo zabawek dla rozrywki).