Popularne ryby do akwarium

Utrzymanie akwarium w domu zapewnia wiele korzyści zdrowotnych, takich jak zmniejszenie stresu i obniżenie ciśnienia krwi. Zbiorniki ze słodką wodą wydają się być łatwiejsze w utrzymaniu niż zbiorniki ze słoną wodą, a ich stworzenia są bardziej wyrozumiałe dla błędów popełnianych przez nowych właścicieli. Ryby słodkowodne mają swój własny, piękny wybór kolorowych i niepowtarzalnych gatunków, które sprawiają, że Twoje akwarium tętni życiem. Poznaj popularne ryby do akwarium.

Popularne ryby do akwarium

Niezależnie od tego, czy jesteś nowym, czy doświadczonym właścicielem akwarium, trudno nie uzależnić się od ryb słodkowodnych i ich indywidualnych osobowości. Rzućmy okiem na 5 najlepszych ryb słodkowodnych do Twojego akwarium.

Neon Tetra

Prawdopodobnie jeden z najbardziej znanych gatunków słodkowodnych na tej liście, Neon Tetra to mała, cienka i łatwa w pielęgnacji ryba, która jest idealna dla nowych właścicieli. Neon Tetra nie rosną bardzo długo, osiągając zaledwie 2,2 cm długości! Są znani z tego, że są bardzo spokojnym i spokojnym gatunkiem. Najlepiej radzą sobie, gdy trzymane są w grupach i w zbiornikach ze skałami, roślinami i innymi akcesoriami, w których mogą się ukryć. Neon Tetra można łatwo rozpoznać po ich niebieskich ciałach i jaskrawoczerwonych paskach na ciele.

Gupiki

Gupiki to kolejny gatunek ryb, który jest idealnym pupilem dla początkujących. Są niezwykle łatwe w pielęgnacji, ale mają tendencję do szybkiego rozmnażania się, jeśli płcie nie są rozdzielone. Występują w różnych kolorach, przy czym samce są bardziej ekstrawaganckie niż samice. Gupiki potrafią również przystosować się do różnych warunków wodnych i mają żywe osobowości, co sprawia, że ​​są tak popularne. Ważne jest, aby utrzymywać stałą temperaturę wody (około 10-29 ° C), aby mogły szczęśliwie żyć w swoich zbiornikach.

Molinezja ostropyska

Małe i niefrasobliwe, molinezje ostropyskie to wspaniałe gatunki słodkowodne, którymi łatwo się opiekować. Molinezje ostropyskie mogą rosnąć od 7 do 10 cm długości i są wszystkożerne, co oznacza, że ​​mogą jeść rośliny i inne zwierzęta. Fajne w tym słodkowodnym stworzonku jest to, że rodzą swoje dzieci, w przeciwieństwie do innych ryb. Podobnie jak gupiki uwielbiają się rozmnażać, więc jeśli nie chcesz dużo tych pięknych ryb w swoim akwarium, po prostu zachowaj jedną płeć.

Bojownik wspaniały

Bojownik wspaniały znany również jako bojownik syjamski, to kolejny popularny wybór do akwariów słodkowodnych. Występują w różnych pięknych kolorach i są w większości łatwe w użyciu. Jest znany z bardzo terytorialnego i agresywnego charakteru w stosunku do innych ryb, zwłaszcza samców. Jeśli twój bojownik jest wystarczająco spokojny, można go trzymać w dużym zbiorniku z innymi gatunkami ryb. Unikaj umieszczania ich w zbiornikach z podobnie wyglądającymi rybami, takimi jak gupik. Powinieneś także umieścić je we własnych zbiornikach, wraz z podłożem i roślinami.

Złota rybka

Inna bardzo popularna ryba słodkowodna, złota rybka, to piękny gatunek, który na wolności może dorastać do 35 cm długości. Niektóre dzikie złote rybki mogą żyć nawet 25 lat, a nawet dłużej! W niewoli twoja złota rybka będzie dobrze się rozwijała w zbiorniku o pojemności co najmniej 90 litrów. Ryby te wymagają stałej konserwacji, takiej jak cotygodniowa wymiana wody i filtrowanie. Złota rybka może mieć różne kształty, rozmiary i kolory.