Ile karmy dawać psu?

Najlepszym sposobem na utrzymanie psa w dobrym zdrowiu jest codzienne podawanie mu odpowiedniej ilości karmy. Ale wielu właścicieli zastanawia się ile karmy dawać psu. Zbyt małe karmienie psa może prowadzić do braku pożywienia, podczas gdy nadmierne karmienie może prowadzić do otyłości. Więc ile jest odpowiednią ilością do nakarmienia psa?

Ile karmy dawać psu?

Podstawowe wytyczne znajdują się zwykle z tyłu torby z karmą dla psa. Poradnik karmienia wygląda mniej więcej tak:

To jest ogólny przewodnik żywieniowy, który znajdziesz na większości torebek z karmą dla psów. Te przewodniki żywieniowe nie powinny być jedyną rzeczą, na której opierasz przyjmowanie pokarmu przez psa. Właściciele powinni wziąć pod uwagę swojego indywidualnego psa. Nie ma czegoś takiego jak uniwersalny przewodnik żywieniowy. Wiek, waga i poziom aktywności Twojego psa również wpływają na to, ile i jak często powinieneś go karmić.

Codzienne karmienie często i ilość

  • Szczenięta rosną i potrzebują wszystkich składników odżywczych, jakie mogą uzyskać, aby rosnąć zdrowo i silnie. Z tego powodu zwykle zaleca się, aby spożywały dwa razy więcej niż porcja dla dorosłych psów.
  • Szczenięta należy karmić od trzech do pięciu razy dziennie. Dzieje się tak dlatego, że szczenięta mają mnóstwo energii – będą spalić dużo kalorii w ciągu dnia, co wymaga większej ilości paliwa.
  • Dorosłe psy powinny być karmione w zależności od ich wagi i poziomu aktywności. Zakładając, że Twój pies ma typowy poziom aktywności, rasy zabawkowe powinny mieć około 1/4 filiżanki do 1 filiżanki, małe rasy powinny mieć około 1 filiżanki do 1 2/5 filiżanek, średnie rasy powinny mieć około 2 filiżanek do 2 2/3 filiżanek, a duże rasy powinny mieć około 2 4/5 filiżanek do 3 filiżanek.
  • Psy starsze powinny być karmione nieco mniej niż psy dorosłe. Ponieważ mają niższy poziom energii, należy wziąć pod uwagę zmniejszenie ilości karmy, aby utrzymać zdrową wagę psa.
  • Dorosłe psy i starsze psy powinny być karmione dwa razy dziennie.
  • W przypadku ciężarnych psów jest trochę inaczej. Przez pierwsze 6 tygodni ciąży należy minimalnie zwiększyć spożycie przez psa. Powinieneś zacząć zwiększać karmę o 20% w tygodniu 7 do 9.
  • Psy karmiące to również szczególny przypadek. Zaraz po porodzie powinnaś podać swojemu psu do 50% więcej karmy niż jego normalna ilość. W szczytowym okresie laktacji, który trwa od 4 do 5 tygodni, możesz karmić swojego psa nawet o 30% większą ilością karmy niż jego normalna ilość.
  • Psy w okresie laktacji powinny być karmione trzema równymi posiłkami dziennie.

Najlepszy sposób na rozpoczęcie harmonogramu karmienia

Stworzenie stałego harmonogramu karmienia, który najlepiej zoptymalizuje zdrowie i samopoczucie Twojego psa, może być trochę zniechęcające dla nowych psich rodziców. Najlepszym sposobem na rozpoczęcie rutyny jest luźne bazowanie ilości karmy dla psa na podstawie przewodnika żywieniowego.

Weź pod uwagę poziom aktywności Twojego psa – jeśli jest bardziej aktywny, karm go więcej. Połącz wszystkie informacje zawarte w poradniku żywieniowym ze stylem życia psa i ustal ilość i czas karmienia psa.

Ustalenie harmonogramu dla psa nie tylko ustala rutynę karmienia, ale jest także najłatwiejszym sposobem monitorowania jedzenia psa. Jeśli Twój pies ma możliwość wyboru jedzenia przez cały dzień, możesz nie być w stanie łatwo zauważyć, jak dobrze działa Twój nowy harmonogram karmienia. Wiąże się to również z poznaniem nawyków żywieniowych i manier psa, które mogą pomóc w śledzeniu jego zdrowia. Na przykład, jeśli twój pies zwykle połyka swoje jedzenie dokładnie wtedy, gdy je podaje, czy nie byłoby dziwne, gdyby następnego dnia nie był zbyt podekscytowany lub zachwycony jedzeniem, na które normalnie szaleje? Od razu możesz wyczuć problem z brakiem apetytu Twojego psa, co zwykle oznacza, że ​​nie czuje się dobrze. Rozwiązanie problemu wcześniej niż później jest zawsze najlepsze dla twojego psa — kto chce chorować dłużej niż to konieczne? Śledzenie tego jest ważne dla zdrowia psa, a wczesna profilaktyka jest ważna, aby uniknąć potencjalnych problemów zdrowotnych. Dorosłym psom zalecamy karmienie raz rano i raz wieczorem.

Upewnij się, że monitorujesz swojego psa przez następne 2-3 tygodnie i śledź, czy jego waga dramatycznie się waha. Jeśli tak, dostosuj, ile karmisz psa i śledź, która ilość karmy dla psa jest idealna dla twojego psiaka.