Jak głaskać świnkę morską?

Głaskanie małego towarzysza ssaka to jedna z radości posiadania. Liczne badania psów, kotów i innych zwierząt wykazały korzyści płynące z pieszczot dla właścicieli i zwierząt domowych. Oczywiście zakłada to, że głaskanie odbywa się w akceptowalny sposób. Świnki morskie to zwierzęta, które mają własne preferencje dotyczące bycia głaskanymi i często dają sygnały, kiedy pocierasz właściwe miejsce, a kiedy nie.

Przed pogłaskaniem świnki morskiej

Świnki morskie to zwierzęta drapieżne. Oznacza to, że instynktownie boją się każdego postrzeganego drapieżnika, a to może obejmować ciebie, chyba że poświęcisz czas na zbudowanie zaufania ze swoim futrzanym kumplem. Jeśli dzieliłeś swoje życie ze swoimi świnkami morskimi już od jakiegoś czasu, prawdopodobnie już przyzwyczaiły się do swojego nowego domu i są z tobą uspołecznione. Jeśli twoje świnki morskie są nowym dodatkiem do twojego życia, daj im około tygodnia na przyzwyczajenie się do ich nowego domu i ciebie. Poświęć trochę czasu, aby od czasu do czasu włożyć rękę do klatki i pozwolić im podejść do niej lub usiąść lub położyć się z nimi na podłodze w dużym kojcu do ćwiczeń i pozwolić im się do ciebie zbliżyć. Kiedy już ci zaufają i zaakceptują, przejdź do pieszczot.

Jak głaskać świnkę morską?

Musisz poeksperymentować. Kilka ogólnych zasad, jak głaskać świnke morską:

  • Bądź delikatny i poruszaj się powoli. Zwierzę używa tylko jednego, a może dwóch palców.
  • Zawsze ostrzegaj świnkę morską, że zaczniesz pieścić; nie podkradaj się do nich ani nie głaszcz śpiącej świnki morskiej.
  • Nigdy nie goń za świnką morską, aby móc je pogłaskać.
  • Pieścić w kierunku, w którym rośnie futro.
  • Zacznij od pogłaskania głowy lub podbródka. Stopy i spód są zwykle obszarami, których należy unikać, a plecy mogą nawet być obszarem, którego należy unikać. Obserwuj mowę ciała swojej świnki morskiej i słuchaj wokalizacji, aby dowiedzieć się, jak się czuje.
  • Na początku prowadź krótkie sesje głaskania, dopóki nie dowiesz się, jak reagują Twoje świnki morskie.
  • Jeśli świnka morska odchodzi od głaskania, jest to sygnał do zatrzymania.

Bezpieczeństwo podczas głaskania świnek morskich

Miejsce, w którym głaskasz świnkę morską na jej ciele, jest ważne dla komfortu. To, gdzie przebywa świnka morska w czasie, gdy ją głaszczesz, jest ważne dla bezpieczeństwa. Świnki morskie powinny zawsze znajdować się na stabilnej powierzchni przed próbą pogłaskania. Często oznacza to w klatce, na podłodze lub na kolanach. Nigdy nie głaszcz swojej świnki morskiej w miejscu, w którym może spaść twój przyjaciel, takim jak krawędź stołu. Nie możesz przewidzieć, czy twoja świnka morska może popcorn lub wykona inny szybki ruch, który może zakończyć się upadkiem. Głaskanie podczas noszenia świnki morskiej w ramionach może być ryzykowne, ponieważ obie ręce powinny być zajęte trzymaniem świnki morskiej.

 

Twoje świnki morskie potrzebują miejsca, w którym czują się całkowicie bezpiecznie, więc umieść kryjówki w zagrodzie dla świnek morskich. Najlepiej byłoby dodać o jedną więcej niż żyjące tam świnki morskie. Nie głaszcz świnki morskiej, która jest w kryjówce. Pozwól swoim świnkom morskim mieć schronienie, w którym nie będą przeszkadzać.