Usunięcie pazurów u kota

Częścią normalnego zachowania kota jest instynktowna potrzeba drapania powierzchni w celu usunięcia nadmiaru pazurów i utrzymania pazurów w czystości i dobrym stanie. Koty oczywiście lubią takie zachowanie i na pewno nie są świadome, że ich zachowanie może być postrzegane jako destrukcyjne dla ich właścicieli. Niestety, podczas gdy Twój kot radośnie drapie się po Twoim ulubionym meblach z szenilowego krzesła, Ty możesz skrzywić się i być bardzo niezadowolony z jednym z Twoich ulubionych członków rodziny.

Naszym celem jest pomóc Ci tak pokierować zachowaniem Twojego kociaka lub kota, aby używał zatwierdzonych powierzchni, aby wszyscy mogli żyć razem w harmonii. Będziemy współpracować z Tobą, aby zbadać wszystkie opcje, które zapewnią, że drapanie Twojego kota będzie ograniczać się tylko do odpowiednich powierzchni. Jak wygląda usunięcie pazurów u kota?

Właściciele mogą ostatecznie zdecydować się na usunięcie pazurów z kota z powodów takich jak:

  • Obawy medyczne dotyczące ludzi w gospodarstwie domowym, które również mogą uniemożliwić oddanie kota do adopcji
  • Niezmienna sytuacja życiowa, w której zachowania społeczne kota nie sprzyjają ograniczeniom domowników, co również mogłoby uniemożliwić oddanie kota do adopcji

Oto niektóre powody, które mogą sprawić, że zdecydujesz się nie usuwać pazurów swojemu kotu:

  • Usuwanie pazurów z kota jest sprzeczne z jego naturalnymi zachowaniami i instynktami
  • To nieprzyjemne przeżycie dla kota, pomimo stosowania odpowiednich leków przeciwbólowych
  • Niezależnie od Twojego rozumowania, jesteśmy tutaj, aby Cię wesprzeć i zapewnić, że najlepiej pojęty interes Twojego kota jest priorytetem.

Usunięcie pazurów u kota – alternatywy

Istnieje kilka alternatyw dla usuwania pazurów kotów, chociaż skuteczność może się różnić w zależności od wieku i temperamentu kota. Niektóre z bardziej rozpowszechnionych alternatyw dla usuwania pazurów kotów to:

Trening behawioralny: jest to znacznie skuteczniejsza alternatywa dla kociąt niż dorosłych kotów i polega na przekierowaniu źle zachowującego się kota do zabawki lub drapaka.

Miękkie pazury: Są to winylowe nakładki na pazury kota, które są nakładane za pomocą kleju chirurgicznego i do których koty zwykle przyzwyczajają się w ciągu kilku dni. Wymaga to cierpliwego i oddanego właściciela, ale jest rozsądną alternatywą dla usuwania pazurów.

Częste przycinanie paznokci: jest to mniej skuteczna, ale jednak powszechnie stosowana alternatywa dla usuwania pazurów kotów. Polega na bardzo krótkim obcinaniu paznokci. Jednak ta metoda nie powstrzyma kota przed ostrzeniem istniejących pazurów i ich używaniem.

Zabawki/drapak: W oczach niektórych właścicieli kotów może to być przesądzony wniosek, ale bardzo ważne jest, aby mieć wystarczające możliwości rekreacji i wytchnienia dla kotów. Niektóre koty są bardzo szczególne, więc upewnij się, że sprzęt, w który zainwestujesz, posiada aprobatę Twojego kociego przyjaciela.

Syntetyczne spraye/dyfuzory z feromonami do twarzy: Rozważ użycie syntetycznych sprayów z feromonami do twarzy i/lub dyfuzorów, aby złagodzić niepokój lub stres, które mogą, ale nie muszą być związane z zachowaniem kota podczas drapania. Nanieś spray z syntetycznymi feromonami na przedmioty lub obszary w domu, w których kot wykazuje niepożądane drapanie.

Odpowiednie wzbogacenie środowiska: Koty są naturalnymi myśliwymi i odkrywcami. Kiedy robimy je zwierzętami domowymi, mogą doświadczać stresu, jeśli nie zapewnimy im wzbogaconego środowiska pełnego ujścia dla ich dociekliwej, zabawnej energii. Wzbogacone środowisko obejmuje m.in. drapanie powierzchni, zabawki, drapaki i wiele innych.